Piłkarze ręczni z „ogólniaka’ w finale wojewódzkim

Piłkarze ręczni z „ogólniaka’ w finale wojewódzkim - Zdjęcie główne

Drużyna Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie wygrała finał Rejonu Poznań Teren Wschód w piłce ręcznej chłopców i po raz pierwszy w historii wywalczyła awans do finału wojewódzkiego.

W finale rejonowym, rozegranym w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie oprócz gospodarzy zagrały drużyny z Środy, Wrześni i Gniezna, które rywalizowały systemem każdy z każdym.

Po dwóch seriach gier zespoły z ZSO w Jarocinie i LO w Środzie Wlkp. miały na swym koncie po dwa zwycięstwa i o końcowej wygranej decydował ostatni mecz pomiędzy tymi drużynami.

Podopieczni Macieja Dolaty zaczęli bardzo dobrze. Grali świetnie w obronie i po pierwszej połowie (13 minut) prowadzili 5:1.

Po zmianie stron początkowo przewagę mieli gospodarze (pięć minut przed końcem meczu prowadzili 7:3), ale bardzo zdeterminowana ekipa ze Środy, której do zajęcia pierwszego miejsca wystarczał remis, zaczęła odrabiać straty. W ostatniej minucie średzianie zniwelowali stratę do jednej bramki (7:8), ale nie zdołali doprowadzić do remisu

WYNIKI FINAŁU REJONU POZNAŃ TEREN WSCHÓD W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH:
LO Środa Wlkp. - LO Września       20:12
ZSO Jarocin - II LO Gniezno          13:10
ZSO Jarocin - LO Września            21:8
II LO Gniezno - LO Środa Wlkp.      6:15
II LO Gniezno - LO Września          16:9
ZSO Jarocin - LO Środa Wlkp.        8:7