› Aktualności
10:20 / 17.08.2019

PiS ogłosił listy do Parlamentu. Są na nich kandydaci z Jarocina

PiS ogłosił listy do Parlamentu. Są na nich kandydaci z Jarocina

fot. FB Lidii Czechak

Wybory do Parlamentu 2019. Prawo i Sprawiedliwość ogłosiło swoje pełne listy. Są na nich kandydaci z naszego powiatu.


 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej Prawo i Sprawiedliwość ogłosiło swoje listy w najbliższych wyborach parlamentarnych.


 

W okręgu numer 36, w którym znajduje się także Jarocin, „jedynką” będzie poseł Jan Dziedziczak [SPRAWDŹ TUTAJ]. Za jego plecami znaleźli się również obecni parlamentarzyści, a więc Tomasz Ławniczak (numer 2), Jan Mosiński (numer 3) oraz Piotr Kaleta (numer 5). Czwarte miejsce zajmuje Marlena Maląg, była wicewojewoda wielkopolski, a obecnie prezes Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.


 

Na listach rządzącej partii znalazły się również osoby związane z powiatem jarocińskim. Starosta jarociński Lidia Czechak, która będzie miała szóste miejsce na liście, oraz przewodniczący rady powiatu Jan Szczerbań (numer 22). Delegacja PiS z naszego miasta uczestniczyła w lipcowej konwencji tego ugrupowania, która odbyła się w Katowicach [ZOBACZ TUTAJ].


 

Swoje miejsce w partii rządzącej znalazł także poseł Jerzy Kozłowski, który ma biuro w jarocińskim Cechu Rzemiosł Różnych. Parlamentarzysta odszedł z Kukiz 15’, z którego dostał się do Sejmu, po tym, jak jego dotychczasowa ugrupowanie podjęło decyzję o współpracy z Polskim Stronnictwem Ludowym – Koalicją Polską. O reelekcję może być jednak trudno, gdyż Kozłowski jest dopiero dwunasty na liście PiS.


 

Z kolei w wyborach do Senatu w okręgu numer 96 (miasto Kalisz, powiaty jarociński, pleszewski i kaliski) wystartuje Andrzej Wojtyła. Były minister zdrowia i opieki społecznej będzie ubiegał się o ponowny mandat, gdyż w ostatnich wyborach to właśnie on został wybrany naszym przedstawicielem w drugiej izbie parlamentarnej.


 

Według ostatnich sondaży Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na 44% procent poparcia. Do Sejmu weszłyby także Koalicja Obywatelska (27%), SLD (za którym kryje się koalicja SLD, Wiosny i Razem) (11%) oraz Konfederacja (5%).

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART