› Gospodarka
08:55 / 26.01.2016

Planują wyciąć kilkaset drzew z parku w Jarocinie. Oznaczą pomniki

Planują wyciąć kilkaset drzew z parku w Jarocinie. Oznaczą pomniki

fot. Materiały UM w Jarocinie

Ponad 200 drzew rosnących w Parku Miejskim w Jarocinie ma zostać wyciętych. Tak zdecydowali specjaliści dendrolodzy pracujący od ubiegłego roku nad rewitalizacją zielonej części miasta.

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT

Będąc w parku łatwo się zorientować, które drzewa czeka wkrótce spotkanie z piłą łańcuchową, a które będą poddane leczeniu lub zabiegom pielęgnacyjnym. Te pierwsze oznaczono pomarańczowymi krzyżykami.  

Od ubiegłego roku trwa rewitalizacja parku miejskiego. Jej częścią jest prowadzona inwentaryzacja drzewostan w kwaterach między ulicami Kasztanową, Poznańską, św. Ducha aż do ścieżki wiodącej z os. Kasztanowa do Zespołu Szkół nr 5. Do dokumentacji trafiły drzewa o obwodzie powyżej 15 cm. Wszystkie mają opis stanu zachowania i zalecenia, co do sposobu pielęgnacji lub wycinki. W ten sposób do usunięcia wyznaczono 201 drzew.

- W ostatnich dniach na terenie całego parku krzyżykiem oznaczyliśmy drzewa, które należy wyciąć, ponieważ zagrażają bezpieczeństwu. Poza tym w dwóch sektorach parku zaplanowane są prace pielęgnacyjne i te drzewa te oznaczyliśmy kółkiem – informuje Marzena Jeleniewska-Jankowska, miejski inspektor terenów zieleni, cytowany przez urzędników. - Oznaczenie drzew w ten sposób było konieczne, żeby podczas oględzin łatwiej mogli zidentyfikować je pracownicy Wielkopolskiego Urzędu Ochrony Zabytków w Poznaniu, który wyda ostateczną zgodę na wycięcie drzew - dodaje Marzena Jeleniewska-Jankowska.

Eksperci przekonują, że w trakcie liczenia odkryli wiele wyjątkowych na skalę Polski okazów drzew. - Już teraz wiadomo, że w parku miejskim w Jarocinie pojawi się przynajmniej kilka oznaczeń pomników przyrody – zapowiada magistrat.

Jak wam się podobają te plany?

3
7
oceń tekst 10 głosów 30%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART

Zdjęcia ilość zdjęć 6