› Gospodarka
08:26 / 21.09.2016

Plener wykluczony. Cięciem w parku zajmie się firma z...

Plener wykluczony. Cięciem w parku zajmie się firma z...

fot. Bartek Nawrocki

Jarocin. Niebawem w Parku Miejskim rozpoczną się od dawna zapowiadane prace konserwacyjne w drzewostanie. W jego ramach wyciętych ma być kilkaset drzew - głównie samosiejek i tych, które dendrolodzy uznali za chore (drzewa są od początku roku oznaczone) [ZOBACZ TUTAJ]. To największa taka operacja od kilkudziesięiu lat. Cześć roślin ma być poddana profesjonalnemu leczeniu. W ten sposób teren zielony ma być przywracany do jego pierwotnej koncepcji.

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

Gmina Jarocin ogłosiła przetarg na realizację prac pielęgnacyjnych. Swoje oferty złożyły cztery firmy, w tym wykonujący szereg robót na terenie miasta i gminy Plener Michała Sołtysa. Kandydat na radnego ze Stowarzyszenia Ziemia Jarocińska w ostatnich wyborach zaproponował w przetargu najniższą cenę. Postępowania jednak nie wygrał. Jego oferta, podobnie jak trzech innych firm, została odrzucona.

- Wykonawca w wyznaczonym terminie nie wykazał spełnienia warunków udziału w postępowaniu w zakresie posiadania wiedzy i doświadczenia. Konsekwencją wykluczenia (…) jest odrzucenie jego oferty - czytamy w rozstrzygnięciu postępowania, które podpisał wiceburmistrz Robert Kaźmierczak.

Przetarg wygrała firma Ogrobud z Pleszewa. Jak wiadomo nieoficjalnie, dzisiaj w urzędzie ma zostać podpisana umowa z wykonawcą. Pleszewska firma za ponad 165 tys. zł dokona wycinki i a następnie rocznego przeglądu.    

 

4
3
oceń tekst 7 głosów 57%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST