› Aktualności
09:28 / 11.09.2017

Po nawałnicach. Ministerstwo zarzuca opozycji wykorzystywanie nieszczęścia

Po nawałnicach. Ministerstwo zarzuca opozycji wykorzystywanie nieszczęścia

fot. Bartek Nawrocki

Dzisiaj mija dokładnie miesiąc od czasu sierpniowych nawałnic, które przeszły nad naszym terenem [ZOBACZ TUTAJ].

R E K L A M Awspieram jarocinskie MRT1

 

W piątek wieczorem 11 sierpnia silna burza i towarzyszące jej ogromne podmuchy wiatru uszkodziły i zniszczyły kilkaset budynków. W niektórych miejscach cały czas trwa usuwanie skutków żywiołu i odbudowa.  

W najbardziej dotkniętej kataklizmem gminie Jaraczewo do akcji włączono żołnierzy z 16. Jarocińskiego batalionu remontu lotnisk [ZOBACZ TUTAJ]

Tymczasem w tle, na szczytach władzy, przepychanka między liderem opozycji i rządem.

 

„Możliwe są dziesiątki milionów euro z Funduszu Solidarności na pomoc po nawałnicy. Ale rząd PiS musi o te środki wystąpić” - napisał na portalu społecznościowym Grzegorz Schetyna (PO).

 

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w wydanym komunikacie zarzuciło Schetynie, wprowadzanie w błąd opinii publicznej.

 

Resort wyjaśnia, że złożenie wniosku o wsparcie z Funduszu Solidarności jest możliwe „dopiero po pełnym oszacowaniu strat w rolnictwie i lasach oraz po przekroczeniu określonego przez prawo unijne progu poniesionych szkód.”

 

„Przewodniczący Schetyna, jako były szef MSWiA powinien o tym wiedzieć. Warunki występowania o te środki powinni znać także europarlamentarzyści PO. Rząd Prawa i Sprawiedliwości od początku udziela rzeczywistej pomocy poszkodowanym, a nie wykorzystuje ich nieszczęścia do uprawiania propagandy” – czytamy w komunikacie MSWiA.

 

Minister dodaje, że jeśli zostaną spełnione warunki ubiegania się o wsparcie z Funduszu Solidarności, „rząd z pewnością o nie wystąpi przed upływem obowiązującego terminu 12 tygodni.”

 

 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART