› Aktualności
15:56 / 11.05.2019

Po raz siódmy poszli z kijkami. Grupa była największa w historii [ZDJĘCIA, WIDEO]

Po raz siódmy poszli z kijkami. Grupa była największa w historii [ZDJĘCIA, WIDEO]

fot. Lidia Sokowicz

50 osób - słuchaczy Jarocińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku stawiło się dzisiaj na starcie VII Marszu Nordic Walking Studentów UTW 2019.

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

 

Wydarzenie ma charakter ogólnopolski, a głównym organizatorem jest Stowarzyszenie „Akademia Złotego Wieku". W Jarocinie miejsce zbiórki znajdowało się w parku przy pałacu Radolińskich. Rozpoczęto od omówienia spraw organizacyjnych, zrobienia pamiątkowego zdjęcia oraz rozgrzewki, którą poprowadziła instruktorka Liliana Waliszka. Kilka zdań wprowadzenia w historię tej inicjatywy zapoczątkowej przez Uniwersytet Trzeciego Wieku w Wejherowie przedstawiła Aleksandra Kantorska, prezes JUTW.

 

 

Uczestnicy podzielili się na dwie grupy. Do wyboru była krótsza i dłuższa trasa. Większość osób wybrała trudniejszą opcję. Z parku Radolińskich wyruszyli w stronę Walcerka, dalej w kierunku Wyłuszczarni Nasion. Zakończenie odbyło się w tym roku, nie jak do tej pory w Szkółce Leśnej, ale w restauracji "Słoneczna". W tym roku w sobotniej imprezie wzięło udział 50 osób. Była to największa frekwencja w historii marszów organizowanych co roku w Jarocinie. 

 

 

Za tydzień, w niedzielę 19 maja zarząd JUTW organizuje wycieczkę rowerową na trasie Jarocin-Siedlemin-Golina-Zakrzew-Jarocin. Zbiórka o godz. 9.40 i wyjazd o godz. 10.00 z boiska szkolnego Szkoły Podstawowej nr 4 w Jarocinie. W Siedleminie przewidziano postój z kawą i drożdżówkami. W Golinie będzie można zwiedzić kościół z odnowionym ołtarzem oraz park. Na miejscu będzie też przerwa na zupę z wkładką. Koszt uczestnictwa w tej imprezie to 5 zł. Zapisy przyjmuje skarbnik Jolanta Danielak pod nr. tel. 661/801-051.

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA MOBI ART

Zdjęcia ilość zdjęć 19