Poczwórny debiut

Poczwórny debiut - Zdjęcie główne

Od porażki zaczęła piłkarską „wiosnę” drużyna Jaroty Hotel Jarocin. Podopieczni, debiutującego na jarocińskiej ławce, Jarosława Araszkiewicza przegrali z Rozwojem w Katowicach 0:2, choć przy odrobinie szczęścia mogli wracać do domu w lepszych nastrojach.

Spotkanie, mimo trudnych warunków, mogło się podobać, bo Jarota nie przyjechała tylko się bronić.
Lepiej w mecz weszli gospodarze. Jarociniacy musieli się najpierw przyzwyczaić do gry na naturalnym boisku. Być może właśnie z tego powodu precyzji zabrakło Sebastianowi Kamińskiem, który w 10 min. posłał piłkę obok słupka.

W 20 minucie gospodarze objęli prowadzenie. Maciej Wolny strzałem głową pokonał drugiego z jarocińskich debiutantów - Karola Szymańskiego.

Na początku drugiej połowy Jarota zdobyła gola. Adrian Owczarek, po podaniu Sebastiana Kamińskiego znalazł się sam na sam z bramkarzem Rozwoju, posłał piłkę do siatki, ale sędziowie uznali, że był na spalonym.

Wynik meczu ustalony został już w doliczonym czasie gry. Gospodarze wyprowadzili kontratak, który skutecznie wykończył Gabriel Nowak.

W spotkaniu w Katowicach, poza pierwszym oficjalnym meczem Jarosława Araszkiewicza na ławce Jaroty, debiut zaliczyło także trzech piłkarzy. Od pierwszej minuty zagrali Karol Szymański i Bartłomiej Olejniczak. W 79. minucie na boisko wszedł niespełna siedemnastoletni Hubert Antkowiak, który stał się jednym z najmłodszych graczy II ligi.

Rozwój Katowice - Jarota Hotel Jarocin 2:0 (1:0)
1:0 - Maciej Wolny (20.)
2:0 - Gabriel Nowak (90.)

Rozwój: Bartosz Soliński, Szymon Kapias, Przemysław Gałecki (60. Adrian Świerczyński), Przemysław Szymiński, Dominik Mielnik, Damian Gacki, Kamil Zalewski, Robert Tkocz, Tadeusz Tyc (83. Sebastian Gielza), Łukasz Winiarczyk Ż, Maciej Wolny (75. Gabriel Nowak)

Jarota Hotel: Karol Szymański, Hubert Oczkowski, Bartosz Kieliba, Piotr Garbarek, Mateusz Śliwa, Krzysztof Czabański, Łukasz Białożyt, Bartłomiej Olejniczak (46. Damian Pawlak), Karol Danielak (79. Hubert Antkowiak), Sebastian Kamiński (75. Tobiasz Kupczyk), Adrian Owczarek