› Aktualności
08:22 / 02.12.2018

Podejrzenie zatrucia tlenkiem węgla. Pogotowie ratunkowe i straż pożarna w akcji

Podejrzenie zatrucia tlenkiem węgla. Pogotowie ratunkowe i straż pożarna w akcji

Gmina Jarocin. Zespół Ratownictwa Medycznego. Straż pożarna.O północy zdenerwowana mieszkanka Łuszczanowa zadzwoniła na numer alarmowy 112. Dyspozytorowi przekazała, że się źle czuje. Uskarżała się na mdłości. Podejrzewano podtrucie tlenkiem węgla.

R E K L A M ADeka MSRT 06 2020

 

Pod wskazany adres udały się służby ratunkowe. Kiedy strażacy dojechali na miejsce kobieta znajdowała się już pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego. Urządzenie pomiarowe nie wykazało obecności czadu. Ekipa pogotowia ratunkowego udzieliła pacjentce doraźnej pomocy medycznej. Nie była konieczna hospitalizacja.Tlenek węgla jest gazem bezbarwnym i bezwonnym, dlatego też jest nazywany cichym zabójcą.

 

- Nie możemy go zobaczyć, ani wyczuć, a jeśli w ogóle stwierdzamy jego obecność, to po występujących objawach: senności, bólu głowy, mdłościach, a w dalszej kolejności także utracie przytomności. Zdecydowanie bezpieczniejszym i pewniejszym środkiem wykrywającym jest czujnik tlenku węgla - mówi st. asp. Mariusz Banaszak, oficer prasowy komendanta powiatowego PSP w Jarocinie.

 

Czytaj również: Czujnik tlenku węgla uratował życie młodego mężczyzny [ZOBACZ TUTAJ]

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA MOBI ART