Pojechali do Torunia. Przywieźli trzy medale

Pojechali do Torunia. Przywieźli trzy medale - Zdjęcie główne

Wiadomości

UKS "Przełaj" z Żerkowa, Żerków, lekkoatletyka, Mistrzostwa Polski

W ubiegły weekend w Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów U18 i U20 w lekkoatletyce. Wystartowali w nich zawodnicy z UKS „Przełaj” w Żerkowie. Wśród najlepszych sportowców Polski w tej kategorii wiekowej znaleźli się reprezentanci Żerkowa. Zdobyli trzy medale – jeden srebrny i dwa brązowe.

Srebrny medal zdobył Dawid Aleksandrowicz trenowany przez Romana Wydubę w chodzie na dystansie 5000 m. Drugi medal w chodzie zdobyła Marta Haczyk, podopieczna Dawida Bierły, która zajęła trzecie miejsce na dystansie 3000 m. Trzeci medal przypadł Szymonowi Juszczakowi w biegu na dystansie 60 m przez płotki. Jego trenerem jest wspomniany wcześniej Roman Wyduba.

Gratulujemy młodym zawodnikom i trenerom.