17:39 / 15.05.2020

Pół miliona na amfiteatr i strefę zabaw w centrum wsi

Pół miliona na amfiteatr i strefę zabaw w centrum wsi

fot. Sołectwo Łuszczanów

Najpierw stworzyli strefę sportową z siłownią zewnętrzną, boiskiem do piłki nożnej i piłki plażowej oraz placem zabaw. Kosztowało ich to ponad 800 tys. zł. Teraz chcą wydać kolejne 500 tys. zł. Podjarocińska wieś pokazuje, że jak się chce, to można.

 

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT

Wszystko to dzieje się w Łuszczanowie. Całe przedsięwzięcie zostało podzielone na dwa etapy. W pierwszym - wykonanym w ubiegłym roku, powstało boisko sportowe, a dokładniej - strefa sportowa, z siłownią zewnętrzną, boiskiem do piłki nożnej i piłki plażowej oraz placem zabaw. Wszystko to kosztowało ponad 800 tys. zł [więcej na ten temat czytaj TUTAJ].

 

 

W drugim tegorocznym etapie prac zmodernizowany zostanie teren znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie Centrum Aktywności Lokalnej. Wymianie poddana zostanie tam nawierzchnia i wyznaczone miejsca parkingowe.

 

[archiwalne zdjęcia absolwentów Szkoły Podstawowej w Łuszczanowie - zobacz TUTAJ]

 

Modernizacji ulegną też schody wejściowe z podjazdem dla osób niepełnosprawnych. Wokół pojawią się nowe nasadzenia zieleni, a istniejąca zostanie uporządkowana.

 

 

W kolejnej etapie prac powstanie scena z zadaszeniem, gdzie będą mogły odbywać się imprezy plenerowe. Jak zapewniają koordynatorzy prac - ławki zostaną w taki sposób ustawione, aby wszyscy siedzący mogli oglądać to, co dzieje się na scenie. A teren urozmaici zieleń. Na koniec stworzona będzie strefa placu zabaw dla dzieci.

 

 

Projekt zakłada także budowę nowego chodnika przy ulicy Mostowej wraz z oświetleniem. Wszystkie prace o wartości blisko 500 tys. zł, wykona firma TECH-FEN Grzegorz Osiewała z Gostyczyna. Zgodnie z harmonogramem ma na to czas do 15 lipca.

 

[jest decyzja w sprawie budowy elektrociepłowni w jednej z podjarocińskich miejscowości - więcej szczegółów TUTAJ]

 

Zakończenie II etapu przedsięwzięcia jest jednocześnie zwieńczeniem projektu zagospodarowania przestrzeni przy Centrum Aktywności Lokalnej i Ochotniczej Straży Pożarnej w Łuszczanowie o wartości ponad 1,3 mln zł.

 

 

Blisko 500 tys. zł na tę inwestycję pozyskała gmina Jarocin z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich”.

 

 

Dzięki temu w Łuszczanowie powstanie centrum kulturalno-rekreacyjne, gdzie mieszkańcy będą mieli do dyspozycji cztery strefy: oficjalną, organizacji imprez plenerowych, placu zabaw i sportową.

 

R E K L A M ADzień chłopaka_2020
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA MOBI ART