› Aktualności
19:10 / 02.12.2019

Policjanci ruszyli w pościg za pijanym kierowcą. Ten postanowił zajechać im drogę

Policjanci ruszyli w pościg za pijanym kierowcą. Ten postanowił zajechać im drogę

fot. Uniwersalne jarocinska.pl

Nie dość, że nie miał prawa jazdy, to znów jechał po alkoholu 

W niedzielę na ul. Gostyńskiej w Jaraczewie o godzinie 19.15 policjanci chcieli zatrzymać do kontroli forda transita jadącego całą szerokością drogi. Jednak jego kierowca zachował się tak, jakby nie widział umundurowanych policjantów, przejechał obok nich gwałtownie przyspieszając. Takie zachowanie wzbudziło podejrzenia policjantów, że kierujący może być pod wpływem alkoholu.

R E K L A M ADeka MSRT 06 2020

 

 

Policjanci ruszyli w pościg za oddalającym się samochodem. Mężczyzna chcąc uniemożliwić wyprzedzenie swojego auta przez radiowóz, zajeżdżał funkcjonariuszom drogę. Mundurowi zdołali jednak wyprzedzić uciekiniera w Wojciechowie tuż za przejazdem kolejowym i blokując mu drogę, zmusili do zatrzymania - opisuje asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy KPP w Jarocinie.

 

 

 

 

Czytaj również: Ośmiu jarocińskich policjantów otrzymało wyjątkowe wyróżnienie [ZOBACZ TUTAJ]
 

 

Szybko okazało się, co było powodem ucieczki mężczyzny. Stróże prawa w jego organizmie stwierdzili 2,4 promila alkoholu. Na dodatek obcokrajowiec miał już zatrzymane prawo jazdy za jazdę pod wpływem alkoholu.


Podczas wykonywania czynności z zatrzymanym funkcjonariusze ustalili także, że obecnie w jarocińskim sądzie rozpatrywane są dwa inne postępowania przeciwko 28-letniemu obywatelowi Ukrainy, dotyczące również kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości.

Tym razem mężczyzna usłyszy dwa zarzuty. Kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do policyjnej kontroli i ucieczkę. Każdy przypadek ucieczki przed policją to zagrożenie karą od 3 miesięcy nawet do 5 lat więzienia.

 

Dodatkowo sąd może nałożyć bezwzględny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na okres do 15 lat. Mężczyzna poniesie także odpowiedzialność za popełnione w trakcie ucieczki wykroczenia oraz jazdę bez wymaganych dokumentów.

 

 

W ciągu ostatnich dni to kolejny pijany kierowca zatrzymany na jarocińskich drogach.

W czwartek w Wilkowyi kolizję spowodował kierowca, który miał 2,8 promila alkoholu [ZOBACZ TUTAJ].

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci

 

 

 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA MOBI ART