Polkowicka niemoc Jaroty

Polkowicka niemoc Jaroty - Zdjęcie główne

Jarocie Hotel Jarocin nie udało się poprawić bardzo niekorzystnego bilansu spotkań z KS Polkowice. Podopieczni Zbigniewa Smółki przegrali 1:2.

W trzech dotychczasowych meczach tych zespołów trzykrotnie wygrywali polkowiczanie. Nie inaczej było tym razem.

Pierwsze trzydzieści minut było wyrównane. Oba zespoły nie zamierzały się odkryć. Gra toczyła się pod dyktando drużyny z Polkowic, która częściej była przy piłce, jednak pod bramkami niewiele się działo. Ciekawiej zrobiło się dopiero, gdy nad stadionem rozbłysły jupitery. Sztuczne światło lepiej „zaświeciło” dla gospodarzy, którzy przed przerwą zdobyli dwie bramki. Najpierw Szymon Skrzypczak wykorzystał kontrę po błędzie Jaroty, po rzucie rożnym. Kilkadziesiąt sekund przed końcem pierwszej połowy Mateusz Szczepaniak, także po szybkim ataku, zdobył drugiego gola dla polkowiczan.

Zbigniew Smółka w przerwie ostro zareagował. Słabo grający Mohamed Mahran został w szatni. Na boisku pojawił się Hubert Oczkowski. Na środek obrony przesunięty został Tobiasz Kupczyk (chyba pierwszy raz w życiu grał na tej pozycji, co niestety było widać). Krzysztof Czabański przeszedł do środka, a z przodu pozycjami zamienili się Karol Danielak z Damianem Pawlakiem.

Jarota po zmianie stron, nie mając nic do stracenia, zagrała zdecydowanie wyżej. Agresywna gra pozwoliła podopiecznym Zbigniewa Smółki na wywalczenie kilku stałych fragmentów gry, ale także umożliwiała gospodarzom na bardzo groźne kontrataki.

W 72. minucie rękę w polu karnym zagrał obrońca KS Polkowice, a jedenastkę na bramkę zamienił Łukasz Białożyt. Jarociniacy przeważali, jednak mimo okazji nie zdołali doprowadzić do wyrównania. W najlepszej, choć dość przypadkowej, Tobiasz Kupczyk przestrzelił z bliskiej odległości.

KS Polkowice - Jarota Hotel Jarocin 2:1 (2:0)
1:0 - Szymon Skrzypczak (30.)
2:0 - Mateusz Szczepaniak (45.)
2:1 - Łukasz Białożyt - z rzutu karnego (72.)

KS Polkowice: Damian Primel, Przemysław Kocot, Rafał Darda, Przemysław Szuszkiewicz, Mateusz Bartków, Ariel Farmulski, Mateusz Bartczak, Rafał Kusowski (76. Rafał Karmelita), Patryk Bryła (66. Damian Ałdaś Ż), Mateusz Szczepaniak, Szymon Skrzypczak

Jarota Hotel Jarocin: Dariusz Brzostowski, Tobiasz Kupczyk, Piotr Garbarek Ż, Krzysztof Czabański, Mateusz Śliwa - Łukasz Białożyt, Michał Grobelny (83. Patryk Cierniewski) - Damian Pawlak (75. Adrian Owczarek), Mohamed Mahran (46. Hubert Oczkowski), Sebastian Kamiński - Karol Danielak