Polonia minimalnie lepsza. Jarota przegrywa sparing

Polonia minimalnie lepsza. Jarota przegrywa sparing - Zdjęcie główne

W sobotę Jarota Jarocin przegrała w 5. meczu towarzyskim z Polonią Środa Wielkopolska 0:1.

Jarociniacy w 10. minucie stworzyli sobie okazję po rzucie rożnym. Do strzału doszedł Krzysztof Czabański, ale uderzył nad bramką. W 20. minucie  zawodnicy ze Środy otworzyli wynik meczu. Zagranie za linię obrony, nieporozumienie między stoperami JKS-u i Adam Gajda pokonał Mateusza Filipowiaka. Po pół godzinie gry Jarota mogła wyrównać. Jednak strzał Mateusza Dunaja obronił bramkarz gości, a dobitka Mikołaja Łopatki była niecelna. W 42. minucie świetną interwencją popisał się Filipowiak, broniąc uderzenie z rzutu wolnego.

Na pierwszą ciekawą sytuację w drugiej połowie musieliśmy czekać do 68. minuty. Wówczas w sytuacji sam na sam znalazł się Jakub Czapliński, ale przegrał rywalizację z bramkarzem. Chwilę później piłka wpadła do bramki Polonii. Strzelcem bym Łopatka, ale sędzia dopatrzył się spalonego. Wiele działo się w końcówce. W 80. minucie znów przed szansą stanął Czapliński, ale jego uderzenie niemal z linii bramkowej wybił obrońca gości. W 85. minucie interweniować musiał Sebastian Kmiecik, ale poradził sobie z uderzeniem rywala. Podobnie jak jego vis a vis ze strzałem Mateusza Molewskiego. Tuż przed końcem spotkania najbliższy wyrównania był Czapliński, ale jego strzał zatrzymał się na słupku.

Przed Jarotą jeszcze jeden sparing przed rozpoczęciem sezonu. W sobotę, 4 sierpnia JKS podejmie Piast Kobylin. Początek o 17.00.

Skład Jaroty: Mateusz Filipowiak (63’ Sebastian Kmiecik) – Daniel Tomaszewski (46’ Jakub Czapliński), Radosław Barabasz (55’ Marcin Banaszak), Igor Skowron, Krzysztof Czabański, Piotr Skokowski (86’ Daniel Tomaszewski) – Mateusz Dunaj (46’ Miłosz Kowalski), Jakub Nowak, Jędrzej Ludwiczak (65’ Dawid Piskuła), Mateusz Molewski (86’ Gabriel Sołtysiak) – Mikołaj Łopatka (81’ Mateusz Dunaj)