› Aktualności
09:44 / 05.05.2019

Polska na wózku i - na mapie

Polska na wózku i - na mapie

fot. Organizatorzy

Wystartowała ogólnopolska kampania społeczna Polska na wózku".

 

Jej głównym celem jest stworzenie obszernej mapy miejsc użyteczności publicznej i lokali usługowych przyjaznych osobom niepełnosprawnym oraz rodzicom z dziećmi. Znajdą się na niej informacje dotyczące ułatwień i przystosowań obiektów, z których na co dzień korzystają osoby borykające się z wykluczeniem ruchowym.

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

 

- Tworzymy aplikację, dzięki której będzie można łatwiej i wygodniej zaplanować nie tylko wizytę w urzędzie czy w przychodni, ale także wyjście do kina lub na kolację. Aplikacja ma się stać podstawowym źródłem informacji dotyczących możliwości technicznych placówek i stopnia wykwalifikowania pracowników do wsparcia osób z niepełnosprawnością. Dzięki niej chcemy, aby można było od razu stwierdzić chociażby to, czy obsługa jest pomocna, z której strony budynku znajduje się podjazd i czy jest on użyteczny dla osób korzystających z wózków elektrycznych. Osoby z niepełnosprawnością nader często spotykają się z utrudnieniami lub dezinformacją, co w znacznym stopniu komplikuje im normalne funkcjonowanie - mówi Dawid Borowiak, prezes zarządu CWA S.A.

 

Sama akcja jest pomysłem na rozpowszechnienie problemów związanych z brakiem ułatwień dla wózków - zarówno inwalidzkich jak i dziecięcych. Społeczna świadomość w tej kwestii w ostatnich latach rośnie, również dzięki akcjom likwidacji barier architektonicznych, podjazdów na chodnikach czy specjalnym platformom wykorzystywanych w pociągach. Nadal jednak jest dużo do zrobienia. - Nie zawsze jest możliwe zmodernizowanie wejść do budynków, ale zawsze jest możliwość przeszkolenia personelu w zakresie pomocy osobom niepełnosprawnym - dodaje Dawid Borowiak.

 

Skąd wziął się pomysł?

Z rodzinnych doświadczeń. - Nagle musieliśmy stanąć oko w oko z problemami związanymi z życiem codziennym na wózku - wyznaje Borowiak. Ważne jest, aby tych barier związanych z wyjściem na kawę, do sklepu, czy na pocztę było jak najmniej, bo one też mogą negatywnie wpływać na psychikę osób niepełnosprawnych, zwłaszcza na początku ciężkiej drogi nauki życia na nowo.

 

- Do wzięcia udziału w akcji zapraszamy zarówno te podmioty, które chcą wspierać nas medialnie i stać się ambasadorami akcji, promując jej ideę, jak również miejsca użyteczności publicznej (urzędy, dworce, kina, teatry, itp.) oraz lokale usługowe i gastronomiczne, które chcą znaleźć się na mapie i udostępnić w aplikacji informacje, jakie wdrożyły ułatwienia dla osób ich odwiedzających - mówi prezes CWA. - Bardzo zależy nam, aby dane zawarte w aplikacji były aktualne i sprawdzone, dlatego liczymy również na użytkowników, którzy poszukują miejsc przystosowanych dla osób poruszających się na wózku i rodziców z dziećmi. Dla nich specjalnie uruchomimy funkcjonalność weryfikacji i opiniowania wszelkich miejsc użyteczności publicznej.

 

Jak przystąpić do akcji?

 

Uczestnictwo w akcji jest bezpłatne, zarówno dla patronatów medialnych, ambasadorów akcji, którzy popierają założenia i cele, jak również dla miejsc użyteczności publicznej (urzędy, dworce, kina, teatry, itp.) oraz lokali usługowych, które chcą znaleźć się na mapie.

 

Operatorem akcji społecznej Polska na Wózku jest spółka CWA S.A., spółka notowana na Newconnect specjalizująca się w szkoleniach oraz wdrożeniach systemów informatycznych.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART