15:19 / 21.11.2020

Pomoc dla jarocińskiego szpitala - zaangażowały się nawet kawiarnie

Pomoc dla jarocińskiego szpitala - zaangażowały się nawet kawiarnie

fot. Zdjęcie poglądowe

Koronawirus. Szpital w Jarocinie. Pomoc. COVIV-19. Lekarze. Pielęgniarki. Jarociński szpital od jakiegoś czasu leczy osoby zakażone koronawirusem. Sytuacja, jak w każdej innej lecznicy, nie jest łatwa. W związku z tym ruszyła akcja pomocy i wsparcia dla personelu i pacjentów.

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

Jarociński szpital od 5 listopada ma oddział COVID-owy i 30 łóżek przeznaczonych dla pacjentów wymagających szpitalnego leczenia z powodu zakażenia koronawirusem.

 

Okazuje się, że pacjenci powinni pić dużo wody - szpital potrzebuje ponad 1.000 butelek na 10 dni. Dlatego pojawił się apel o dostarczanie jej do lecznicy.

 

Odzew był natychmiastowy i przerósł oczekiwania organizatorów. Poza wodą do szpitala trafiły także sprzęt - 4 respiratory podarowane przez burmistrza Jarocina Adama Pawlickiego oraz kardiomonitory od wojewody wielkopolskiego. Poza tym dostarczone zostały środki ochrony dla personelu i pacjentów.

 

Do akcji pomocy włączyły się również dwie jarocińskie kawiarnie - Filmowa i Cafe Klimat.

 

„Dostarczamy całodobowe posiłki dla tych, którzy są na pierwszej linii walki, czyli prawnikom Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, oddziału COVID oraz Zespołów Ratownictwa Medycznego”

 

 

Kierownictwo jarocińskiej lecznicy wystosowało podziękowania do wszystkich darczyńców. Jednocześnie jednak prezes Henryk Szymczak zwrócił się z prośbą o wsparcie na zakup kolejnego, niezbędnego sprzętu [więcej szczegółów znajdziesz TUTAJ].

 

 

Z nami zawsze będziesz na bieżąco! Nie masz czasu na wyjście do sklepu? Wolisz czytać na tablecie, smartonie lub komputerze? Nasza Gazeta dostępna również on-line - ZOBACZ TUTAJ - E-wydanie Gazety Jarocińskiej.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST

Powiązane artykuły