13:43 / 07.04.2020

Ponad 100 lokatorów znowu musi poczekać na mieszkania [ZDJĘCIA]

Ponad 100 lokatorów znowu musi poczekać na mieszkania [ZDJĘCIA]

fot. UM Jarocin

Na początku maja ma się zakończyć budowa drugiego osiedla mieszkań czynszowych przy ulicy Siedlemińskiej. Jarocińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego ma jednak poważny problem, dlatego lokatorzy będą musieli poczekać na przydział.

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

 

Na ukończeniu jest budowa mieszkań przy ulicy Siedlemińskiej w Jarocinie. 108 osób będzie jednak musiało poczekać na przydział.

 

 

Przyszli lokatorzy nie mają szczęścia. Już raz musieli uzbroić się w cierpliwość, bo termin oddania osiedla przedłużył się o rok.

 

 

A wszystko przez poznańską firmę Family House, która nagle zeszła z budowy i nie dokończyła zaplanowanych robót [szczegóły TUTAJ].

 

 

Poszukiwania nowego wykonawcy trwało jednak kilka miesięcy i zanim przejął on inwestycję upłynął prawie rok [więcej na ten temat czytaj TUTAJ].

 

 

Kiedy wszystko już było na dobrej drodze, aby oddać obiekty do użytku lokatorów, w kraju ogłoszony został stan epidemii. W tej sytuacji wszystko zostało zawieszone - przyznanie mieszkań przy ulicy Siedlemińskiej również. Lokatorzy będą musieli po raz kolejny poczekać.

 

 

W tej sytuacji prezes Jarocińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego wydał oświadczenie. Napisał w nim między innymi:

 

 

„Ze względu na panujące zagrożenie epidemiczne, wszelkie instytucje kontrolne nie mogą przeprowadzić odbiorów technicznych lokali i nie jesteśmy w stanie uzyskać pozwolenia na budowę” - poinformował Jerzy Wolski [cała treść oświadczenia poniżej].

 

 

OŚWIADCZENIE PREZESA JTBS-u:

 

Najnowszy numer Gazety Jarocińskiej jest już dostępny w sklepach i internecie, a w nim - KLUKNI TUTAJ

Każdy z nas może pomóc jarocińskiemu szpitalowi. Każda złotówka się liczy! Wystarczy kliknąć w zdjęcie. Nie zapomnij udostepnić zrzutki. 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

1
3
oceń tekst 4 głosów 25%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART

Zdjęcia ilość zdjęć 6