› Aktualności
09:50 / 11.02.2020

Ponad 200 uczniów z gminy Nowe Miasto nad Wartą już wkrótce rozpocznie naukę

Ponad 200 uczniów z gminy Nowe Miasto nad Wartą już wkrótce rozpocznie naukę

fot. pixabay

Nowomiejskiemu samorządowi udało się pozyskać pieniądze na dodatkowe zajęcia dla uczniów ze wszystkich szkół funkcjonujących na terenie gminy.

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

Projekt "Umiem pływać" adresowany jest do uczniów klas I-III z terenu gminy.

 

 

 

- Wójt gminy, Aleksander Podemski podpisał z Wielkopolskim Zrzeszeniem LZS w Poznaniu deklarację udziału w programie powszechnej nauki pływania realizowanej w 2020 r. Związek w naszym imieniu oraz innych zainteresowanych złożył wniosek do Ministerstwa Sportu i Turystyki o dofinansowane nauki pływania w ramach programu „Umiem pływać” - mówi Wiesław Schreiber, zastępca wójta gminy Nowe Miasto nad Wartą.

 

 

Wraz z Mariolą Bąk, dyrektorką Centrum Usług Wspólnych w Nowym Mieście przeprowadził wywiad w szkołach na temat zainteresowania rodziców udziałem ich pociech w programie oraz możliwości zapewnienia opieki przez nauczycieli Do dnia dzisiejszego chęć udziału w programie zadeklarowali rodzice 212 uczniów.

 

 

- Dzieci powinny opanować umiejętność pływania jak najwcześniej. Im wcześniej zaczniemy naukę, tym większe szanse na powodzenie i bezpieczny pobyt na wakacjach w sąsiedztwie wody. Umiejętność pływania zostanie już na całe życie. Jeżeli uchronimy choć jedną osobę od nieszczęścia, będziemy mogli sobie powiedzieć, że się opłacało

 

- dodaje Wiesław Schreiber, zastępca wójta gminy Nowe Miasto nad Wartą.

 

            Finansowanie programu przy konieczności pokrycia kosztów transportu lub dojazdu uczestników: 

- wkład Ministerstwa  Sportu i Turystyki na jednego uczestnika - 180 zł,

- wkład samorządu lokalnego na każdego uczestnika zajęć - 170 zł.

 

 

            Wielkopolskie Zrzeszenie LZS, jako realizator programu, pokrywa wszystkie koszty związane z transportem uczestników na pływalnie, wejściem na pływalnię, ubezpieczeniem, opłaceniem instruktorów nauki pływania i opiekunów oraz organizacją zawodów (łącznie z dojazdem uczestników) potwierdzających nabycie umiejętności pływania. Z tych środków, zgodnie z założeniami MSiT maksymalnie 5% zostanie wykorzystane na obsługę zadania.

 

 

- W poniedziałek spotkaliśmy się z dyrektorami szkół w celu ustalenia terminów zajęć nauki pływania, tak aby nie kolidowały one z funkcjonującym planem lekcji. Musieliśmy dostosować się do grafiku wolnych godzin w Aquapark Jarocin. Pierwsze zajęcia planowane są w dniu 24 lutego - mówi Wiesław Schreiber.

 

 

ZOBACZ TEŻ - CZWORO CHĘTNYCH NA TRZY STANOWISKA DYREKTORSKIE

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART