Poobozowa porażka Jaroty

Poobozowa porażka Jaroty - Zdjęcie główne

Jarota Hotel Jarocin przegrała 2:3 z Miedzią Legnica w trzecim spotkaniu sparingowym. Bramki dla podopiecznych Janusza Niedźwiedzia zdobyli w drugiej połowie Adrian Owczarek i Tobiasz Kupczyk (na zdjęciu).

Pierwsza połowa sparingu przebiegała pod dyktando Miedzi. Jarociniacy, którzy w poprzednim spotkaniu ćwiczyli grę wysokim pressingiem, tym razem mieli kłopoty z wyprowadzaniem piłki. Legniczanie wykorzystali błędy jarociniaków i w pierwszych czterdziestu pięciu minutach dwukrotnie pokonali Dariusza Brzostowskiego, który i tak był najlepszym graczem Jaroty, chroniąc zespół przed utratą większej liczby bramek.

Po zmianie stron w zespole Miedzi pojawili się kolejni testowani zawodnicy, a inicjatywę przejęli podopieczni Janusza Niedźwiedzia. Legniczanie najpierw jednak podwyższyli prowadzenie na 3:0 po rzucie karnym skutecznie wykonanym przez Kamila Zielińskiego. Później bramki zdobywała już tylko Jarota. W 68. minucie bardzo dobrą, indywidualną akcję Mateusza Śliwy wykończył Adrian Owczarek, a chwilę później świetny kontratak wyprowadził Hubert Oczkowski, zagrał do Karola Danielaka, a ten wyłożył piłkę Tobiaszowi Kupczykowi, który pokonał bramkarza Miedzi.

Jarociniacy zdobyli w tym meczu cztery bramki, ale trafień Karola Danielaka (w pierwszej połowie) i Adriana Owczarka (w drugiej) nie uznał sędzia. Na remis jednak podopieczni Janusza Niedźwiedzia w tym spotkaniu nie zasłużyli.

- Widać dziś było ciężką pracę, jaką wykonaliśmy w ostatnim tygodniu podczas obozu. Jej efekty będą widoczne w kolejnych spotkaniach. Cieszę się, że w drugiej połowie zdominowaliśmy przeciwnika - mówił po meczu Janusz Niedźwiedź.

Zaraz po spotkaniu z Jarotą, Miedź - w składzie już bardziej zbliżonym do podstawowego - zremisowała 2:2 z Chrobrym Głogów.

Miedź Legnica - Jarota Hotel Jarocin 3:2 (2:0)
1:0 - Bartłomiej Kuśnierz (11.)
2:0 - Marcin Garuch (39.)
3:0 - Kamil Zieliński, z rzutu karngo (58.)
3:1 - Adrian Owczarek, po akcji Mateusza Śliwy (68.)
3:2 - Tobiasz Kupczyk, po podaniu Karola Danielaka (75.)

Jarota Hotel Jarocin: Dariusz Brzostowski (85. Szymon Dutkiewicz) - Hubert Oczkowski, Piotr Garbarek (65. Hubert Nawrocki), Igor Skowron, Sebastian Kamiński - Adrian Owczarek, Krzysztof Czabański (46. Mateusz Śliwa), Michał Grobelny, Łukasz Białożyt, Karol Danielak - Krzysztof Bartoszak (58. Tobiasz Kupczyk)