Porażka Jaroty w towarzyskim meczu w Kaliszu

Porażka Jaroty w towarzyskim meczu w Kaliszu - Zdjęcie główne

Wysoką porażką 0:5 zakończył się pierwszy mecz Jaroty Jarocin w okresie przygotowawczym do nowego sezonu.

Pierwszym rywalem JKS-u był KKS 1925 Kalisz. W zespole Jaroty zobaczyliśmy m.in. siedmiu zawodników testowanych. Na boisku zaprezentowali się także juniorzy. Na pierwszą bramkę kibice musieli czekać do 30 minuty. Wówczas z najbliższej odległości bramkarza Jaroty pokonał Łukasz Żegleń. Jeszcze przed przerwą na 2:0 podwyższył Błażej Ciesielski.

Chociaż w drugiej połowie Jarota straciła trzy bramki, to paradoksalnie zawodnicy Marka Nowickiego zaprezentowali się z lepszej strony. Swoje sytuacje mieli juniorzy JKS-u – Jakub Orzłowski czy Jakub Klauza. Jednak kolejne gole zdobywał tylko KKS. W 68 minucie ponownie na listę strzelców wpisał się Łukasz Żegleń. Zaledwie 120 sekund później bramkę zdobył Patryk Kieliba, a na kwadrans przed końcem wynik na 5:0 ustalił Krzysztof Krysztofowicz.

Już w środę, 18 lipca Jarota rozegrany kolejny sparing. Rywalem będzie KS Opatówek. Mecz odbędzie się na boisku bocznym przy ul. Maratońskiej. Początek o 17.00.

Skład Jaroty: Sebastian Kmiecik (30’ Bartosz Kubiak, 60’ Mateusz Filipowiak) – Jędrzej Ludwiczak (46’ Jakub Młynarski), Marcin Banaszak, Igor Skowron (46’ Krzysztof Czabański), Alan Janowski (46’ Piotr Skokowski), Daniel Tomaszewski (46’ Jakub Grabarek, 60’ Jakub Orzłowski), Filip Brzostowski (46’ Dawid Idzikowski), Jakub Czapliński (46’ Wojciech Nowak), Mateusz Dunaj (46’ Patryk Rzepka, 78’ Safian Skupiński), Karol Krystel (46’ Dawid Zając), Safian Skupiński (46’ Mateusz Molewski)