Porażka w dodatkowym sparingu

Porażka w dodatkowym sparingu - Zdjęcie główne

Jarota Jarocin przegrał 1:2 z Wartą Poznań w sobotnim meczu sparingowym.

Spotkanie zostało rozegrane w miejsce odwołanych pojedynków ligowych. Jarota miał zmierzyć się z Polonią Środa Wlkp., a Warta z Gwardią Koszalin. Poznaniacy w rozgrywkach II ligi zajmują 3. miejsce, które premiowane jest awansem do I ligi.

W pierwszej połowie przez długi okres niewiele się działo. Najlepszą sytuację po stronie gospodarzy w 20. minucie miał Szymon Grodzki. Jednak jego uderzenie głową poleciało nad poprzeczką. Tuż przed przerwą na prowadzenie wyszła Warta Poznań. Na listę strzelców wpisał się Filip Brzostowski.

Niestety, gospodarze nie rozpoczęli dobrze drugiej połowy. Już w 50. minucie Warta podwyższyła wynik na 2:0. Do siatki Sebastiana Kmiecika trafił Robert Janicki. Mimo drugiej straconej bramki, piłkarze Jaroty cały czas walczyli o zmianę wyniku. Udało się to w samej końcówce starcia. Do siatki Warty trafił Dominik Chromiński.

W sobotę, 17 marca Jarota rozegra pierwszy mecz rundy wiosennej w sezonie 2017/2018. Rywalem będzie Pogoń II Szczecin. Początek meczu o 15.00.