› Motoryzacja
10:43 / 29.08.2018

Porównywarka OC - dlaczego pomoże Ci zaoszczędzić?

Porównywarka OC - dlaczego pomoże Ci zaoszczędzić?

Przebrnięcie przez wszystkie dostępne oferty na rynku ubezpieczeniowym to syzyfowa praca – już miałeś wrażenie, że masz pełny obraz ofert, aż tu nagle ktoś podsyła Ci namiar na sprawdzoną osobę i wszystko musisz zacząć od nowa. Co zrobić, żeby wybrać najtaniej, ale jednocześnie zaoszczędzić czas? Warto skorzystać z porównywarki OC.

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

 

Internet to skarbnica wiedzy, dlaczego więc nie wykorzystać jej podczas wybierania najbardziej atrakcyjnego produktu? Tym razem takim produktem będzie OC dla naszego samochodu – opcji jest wiele, jedna z nich jest porównywarka OC Ubezpieczamy Auto. Daje ona pewność, że wybrana przez nas oferta jest najlepsza na rynku.

 

Jedno miejsce – wiele możliwości

 

Przede wszystkim nie wychodząc z domu możemy otrzymać całościowy przekrój wielu ofert dostępnych na rynku. Co więcej bardzo często bywa tak, że agent w placówce nie ma tylu ofert, ile możemy znaleźć w danej porównywarce. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ ich systemy zestawiają oferty zazwyczaj jednego bądź dwóch firm, co z automatu wykreśla inne (możliwe, że tańsze) oferty. Musimy pamiętać, że agenci otrzymują marże od sprzedanych ubezpieczeń, dlatego istnieje duże prawdopodobieństwo, że to co nam proponuje nie jest jedyną, najlepszą opcją.

 

Robisz zakupy, albo się rozmyślasz

 

Nie ma wielkich konsekwencji, jeśli po wstępnej decyzji nagle się wycofasz. Nie zmarnowałeś czasu, bo rozeznałeś temat i wiesz czego chcesz, a dodatkowo nie wychodziłeś z domu, więc nie masz poczucia zmarnotrawionej podróży. Zakup online polisy pozwala Ci na powrót kiedy tylko chcesz – bez znaczenia czy to niedziela z handlem i czy kupujesz OC w standardowych godzinach otwarcia. Jeśli chcesz wykupić polisę w środku nocy to sieć daje Ci taką możliwość.

 

Ceny się zmieniają – monitoruj

 

To co również jest bardzo istotne to to, że śledząc ceny produktów w porównywarkach mamy pewność, że faktycznie wybraliśmy najtańszy produkt. Zmiany w gospodarce, ciągłe podwyżki, które są następstwem słabej kondycji finansowej ubezpieczycieli sprawia, że cena naszej polisy rośnie z dnia na dzień. Dlatego warto monitorować te zmienności i wybrać najtańszy produkt.

 

Oferta ta sama, a warunki inne

 

Warto pamiętać także o tym, że oferta OC wszędzie i dla każdego jest taka sama, jedyne co różni produkty to cena. Dlatego warto obliczyć OC/AC w kalkulatorze samochodowym, da to pewność, że wybrana przez nas polisa ma najbardziej atrakcyjną cenę. Co ważne decydując się na zakup przez internet możemy zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt procent m.in. dlatego, że płacąc online nie ponosimy dodatkowych kosztów (jak np. prowizja dla agenta ubezpieczeniowego).

undefined

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART