› zwielkopolski24
18:12 / 08.02.2020

Porywy wiatru nawet do 100 km/h! Synoptycy ostrzegają

Porywy wiatru nawet do 100 km/h! Synoptycy ostrzegają

Wielkopolska. Synoptycy z Biura Prognoz Meteorologicznych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenie dla całego województwa wielkopolskiego w związku z nadciągającym silnym wiatrem.

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT

 

 

Zima w tym roku nie daje nam w naszym regionie powodów do cieszenia się z uroku białego puchu za oknem. Nasze województwo nie spotkało się również z niebezpiecznymi wichurami. To ostatnie jednak już w ciągu najbliższych dni może się zmienić.

 

Znad Kanady bowiem będzie wędrować w kierunku Morza Norweskiego pogłębiający się układ niżowy. W centrum tego zjawiska atmosferycznego ciśnienie spadnie do 930 hPa.

 

Miejscami porywy wiatru w naszym kraju mogą przekraczać nawet 100 km/h. Taka prędkość może spowodować duże szkody.

 

CZYTAJ TAKŻE: Śmierć Dominika Sikory. Policja udostępniła wizerunek podejrzanego [KLIKNIJ]

 

Silny wiatr ma pojawić się już jutro (9 lutego).

 

- W nocy prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 95 km/h, z południowego zachodu – informują synoptycy.

 

W niedzielę oraz poniedziałek czekają nas porywy wiatru nawet do 100 km/h.

 

- Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 95 km/h, lokalnie do 100 km/h, z zachodu – czytamy w komunikacie IMiGW.

 

We wtorek i środę prognozuje się, że silny wiatr w Wielkopolsce może wystąpić o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, w porywach do 90 km/h.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA MOBI ART