Posmyk katem Jaroty

Posmyk katem Jaroty - Zdjęcie główne

Po dwóch bramkach Pawła Posmyka Chojniczanka pokonała 2:1 Jarotę Hotel Jarocin w dziewiątej kolejce II ligi. Gola dla jarociniaków zdobył Sebastian Kamiński (na zdjęciu), dla którego był to pierwszy gol w II lidze.

Po trzydziestu sennych minutach meczu w ostatnim kwadransie pierwszej części obie drużyny dostarczyły kibicom sporo emocji. W wymianie ciosów - akcja, za akcję - lepsi okazali się goście z Chojnic, którzy wykorzystali złe ustawnie jarocińskiej defensywy przy rzucie wolnym. Paweł Posmyk uprzedził Dariusza Brzostowskiego i posłał piłkę do siatki.

W drugiej połowie ponownie Paweł Posmyk zdobył gola dla Chojniczanki, skutecznie wykorzystując rzut karny po zagraniu ręką Igora Skowrona.

Jarota strzeliła bramkę kontaktową (w polu karnym przytomnie zachował się Sebastian Kamiński), ale mimo ataków w końcówce meczu nie udało jej się zmienić wyniku spotkania.

- Chojniczanka przewyższała nas doświadczeniem, ale unikając naszych prostych błędów spokojnie mogliśmy się pokusić przynajmniej o remis - powiedział po meczu Czesław Owczarek - trener Jaroty.

Jarota Hotel Jarocin - Chojniczanka Chojnice 1:2 (0:1)
0:1 - Paweł Posmyk (43.)
0:2 - Paweł Posmyk z rzutu karnego (55.)
1:2 - Sebastian Kamiński, w po akcji Krzysztofa Bartoszaka (78.)

Jarota Hotel: Dariusz Brzostowski, Hubert Oczkowski, Igor Skowron Ż (75. Adrian Owczarek), Piotr Garbarek, Mateusz Śliwa (57. Krzysztof Czabański) - Patryk Cierniewski, Karol Danielak (66. Hubert Nawrocki), Michał Grobelny, Maciej Tomkowiak, Damian Pawlak (62. Sebastian Kamiński) - Krzysztof Bartoszak Ż, Ż, CZ

Chojniczanka: Michał Kołba Ż, Michał Mikołajczyk Ż, Bartosz Kaśnikowski, Michał Steinke, Jakub Marynowicz, Paweł Posmyk, Tomasz Szczepan, Aleksandar Atanacković, Marcin Tarnowski (79. Konrad Hajdamowicz), Szymon Kaźmierowski (80. Tomasz Parzy), Krystian Pieczara (67. Kacper Tatara)