Potrójne podium Tygrysic w Holandii

Potrójne podium Tygrysic w Holandii - Zdjęcie główne

Z trzema medalami wrócą z Holandii do Polski zawodniczki Białych Tygrysów Jarocin. Podczas rankingowego turnieju kategorii G2 – Dutch Open drugie miejsca zajęły Patrycja Adamkiewicz i Martyna Stasik. Trzecia była Anna Zbawiona.

Do Eindhoven pojechała pięcioosobowa ekipa Białych Tygrysów. Trzy zawodniczki: Patrycja Adamkiewicz, Martyna Stasik i Anna Zbawiona reprezentowały kadrę Polski. Zuzanna Kaczmarek i Nicola Kaczmarek wystartowały w barwach klubowych. Jako trenerka kadry na zawody pojechała także Józefina Nowaczyk-Wróbel.

Srebrny medal wywalczyła Patrycja Adamkiewicz (juniorka – kat. 55 kg), która wygrała trzy walki i przegrała dopiero w finale z Hiszpanką Lidią Fernandez Ruiz.

Drugie miejsce zajęła także Martyna Stasik (kadetka – kat 29 kg), przegrywając w finale z Brytyjką Shayanne Sarsoza.

Na najniższym stopniu podium stanęła Anna Zbawiona (juniorka – kat. 63 kg), która po dwóch wygranych przegrała bój o finał.

Piąte miejsce, po dwóch zwycięstwach i porażce w ćwierćfinale zajęła Zuzanna Kaczmarek (juniorki – kat. 59 kg).

Na dziewiątym miejscu zawody zakończyła Nicola Kaczmarek (kadetki – kat. 44 kg).

Tygrysice po raz pierwszy brały udział w turnieju tej rangi. Większość tego typu zawodów rozgrywanych jest w Azji. W Europie z reguły odbywają się imprezy G1, w których podopieczne Józefiny Nowaczyk-Wróbel zajmowały już wcześniej czołowe lokaty.