Potrójne przełamanie

Potrójne przełamanie - Zdjęcie główne

Po trzech ligowych porażkach Jarota Hotel Jarocin zainkasowała komplet punktów. Podopieczni Czesława Owczarka pokonali 3:1 Czarnych Żagań. Jarociniacy przerwali niekorzystną serię, a także po raz pierwszy w swej historii wygrali w Żaganiu, i po raz pierwszy odnieśli sukces przy sztucznym oświetleniu.

Już po 20 minutach jarociniacy prowadzili 2:0. W 13. minucie wychodzącego na czystą pozycję Krzysztofa Bartoszaka, po podaniu Patryka Cierniewskiego, sfaulował bramkarz Czarnych, a jedenastkę pewnie wykonał sam poszkodowany. Kilka minut później Bartoszak ponownie wpisał się na listę strzelców, tym razem po dwójkowym rozegraniu piłki z Damianem Pawlakiem.

W 75. minucie nad stadionem Czarnych zabłysły światła, a gospodarze kilka sekund później zdobyli kontaktowego gola i zwietrzyli szansę na korzystny rezultat. W ostatniej minucie regulaminowego czasu jarociniacy wyprowadzili jednak skuteczną kontrę, po której Karol Danielak wbiegając odważnie między dwóch obrońców strzałem głową, zdobył decydującą bramkę.

Czarni Żagań - Jarota Hotel Jarocin 1:3 (0:2)

0:1 - Krzysztof Bartoszak - z rzutu karnego, po faulu na nim samym (12.)
0:2 - Krzysztof Bartoszak, po podaniu Damiana Pawlaka (19.)
1:2 - Fabian Pawela (75.)
1:3 - Karol Danielak, po podaniu Sebastiana Kamińskiego (90.)

Czarni: Władysław Siamin, Michał Wróbel, Adam Kłak, Piotr Galuś, Darko Bulatović, Daniel Katerla (90. Piotr Okuniewicz), Radosław Flejterski, Grzegorz Dorobek Ż (68. Maddy Cisse Ż), Grzegorz Horubała (74. Mariusz Szuszkiewicz), Piotr Burski, Fabian Pawela

Jarota Hotel: Dariusz Brzostowski Ż, Hubert Oczkowski, Igor Skowron Ż, Piotr Garbarek, Mateusz Śliwa, Maciej Tomkowiak (64. Krzysztof Czabański), Michał Grobelny, Karol Danielak, Damian Pawlak (69. Sebastian Kamiński), Patryk Cierniewski (86. Hubert Nawrocki), Krzysztof Bartoszak (82. Adrian Owczarek)