› Kultura i Rozrywka
09:33 / 26.02.2016

Powiat. Uczniowie wysyłali towar do magazynu w Szwecji

Powiat. Uczniowie wysyłali towar do magazynu w Szwecji

fot. ZSP-B Tarce

Uczniowie IV klasy, którzy kształcą się w zawodzie technik logistyk w Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach, odwiedzili Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu oraz H&M Logistics w Gądkach.

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT

Przyszli logistycy zostali poinformowani o działalności Instytutu Logistyki i Magazynowania w Laboratorium EPC/RFID. Mieli też okazję poznać właściwości różnych technologii identyfikacyjnych stosowanych obecnie w logistyce, przypominając sobie przy okazji zagadnienia z fizyki i porównując, czy lepszym znacznikiem jest kod kreskowy czy RFID. Kolejny etap wycieczki stanowiły ćwiczenia praktyczne, w czasie których młodzież miała okazję zaprezentować swoje umiejętności i predyspozycje zawodowe.

Młodzi logistycy, wcielając się w rolę pracowników hurtowni sprzętu ogrodniczego przy pomocy drewnianych modeli towarów i palet kompletowali zamówienia i formowali paletowe jednostki ładunkowe, zgodnie z zamówieniami klientów, przygotowują też transport dla nich. Ostatnim punktem programu była wizyta w H&M Logistics, gdzie uczniowie zapoznali się z historią przedsiębiorstwa, obsługą sklepów stacjonarnych i internetowych.

Młodzież po przeszkoleniu z zakresu BHP mogła zobaczyć magazyn, zwłaszcza sortownie. Musieli też wykazać się wiedzą praktyczną wysyłając towar do magazynu H&M w Boras w Szwecji i uwzględniając odpowiednią liczbę samochodów ciężarowych potrzebnych do przetransportowania towaru.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART