Powtórka sprzed tygodnia. Jarota ponownie bez punktów (ZDJĘCIA+FILM)

Powtórka sprzed tygodnia. Jarota ponownie bez punktów (ZDJĘCIA+FILM) - Zdjęcie główne

Drugiej porażki w rundzie wiosennej doznał Jarota Jarocin. Tym razem podopieczni Marcina Woźniaka ulegli 1:2 KKS 1925 Kalisz.

W pierwszych minutach nie obyło się bez ostrych starć w środku pola. Doszło do kilku spięć między zawodnikami i interweniować musiała sędzia dzisiejszego meczu. W 19. minucie goście otworzyli wynik. Uderzenie z dystansu przelobowało Sebastiana Kmiecika. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. W 28. minucie Jarocie udało się odpowiedzieć. Dośrodkowanie Piotra Skokowskiego na bramkę zamienił Mikołaj Marciniak. Napastnik JKS-u uderzył z woleja obok bezradnego bramkarza gości. W końcówce pierwszej połowy blisko wyprowadzenia gospodarzy na prowadzenie był Skokowski. Uderzenie z rzutu wolnego obronił jednak bramkarz drużyny z Kalisza.

W drugiej połowie dużo pracy miał Kmiecik, który jednak udanie wywiązywał się ze swoich zadań. Tuż po przerwie nie dał się zaskoczyć w sytuacji sam na sam. W 64. minucie bliscy gola byli gospodarze. Uderzenie głową Piotra Garbarka obronił jednak bramkarz KKS-u. Na kwadrans przed końcem meczu ponownie dobrą interwencją popisał się Kmiecik. Podobnie było w 85. minucie, gdy obronił strzał sprzed pola karnego, który leciał pod poprzeczkę. Niestety, w samej końcówce – podobnie jak przed tygodniem w starciu z Pogonią II Szczecin – Jarota stracił bramkę. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, zamieszanie pod bramką i ostatecznie obrońcom nie udało się wybić piłki, która znalazła się w siatce.

Kolejny mecz Jarota rozegra w Wielką Sobotę, 31 marca. Rywalem będzie Lech II Poznań. Początek spotkania o 14.00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Sportowej 6.

Jarota Jarocin: 30. Sebastian Kmiecik – 6. Jakub Czapliński, 4. Dawid Piróg, 17. Piotr Garbarek ©, 13. Piotr Skokowski – 9. Mateusz Dunaj (82’ 15. Alan Janowski), 22. Jakub Nowak, 5. Dawid Kierzek, 14. Damian Sierant, 16. Jacek Pacyński – 10. Mikołaj Marciniak (80’ 7. Dominik Chromiński)

Więcej o derbowym meczu w najbliższym numerze „Gazety”