Poznańska wicewojewoda awansowała. Czy zrobi karierę w Warszawie?

Opublikowano:
Autor:

Poznańska wicewojewoda awansowała. Czy zrobi karierę w Warszawie?  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Była wicewojewodą wielkopolskim, jest radną Sejmiku Województwa Wielkopolskiego i jedną z liderek regionalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości. Marlena Maląg, bo o niej mowa, kończy pracę w poznańskim urzędzie wojewódzkim i przenosi się do Warszawy. Będzie szefowała jednej z bardzo ważnych państwowych instytucji.

 

 

 

- Jest osobą bardzo skromną i o sobie mówi bardzo mało, dlatego zasługuje na to, żeby ktoś powiedział o niej jaka jest naprawdę. Współpracujemy ze sobą w Poznaniu i na co dzień widzę, jak pracuje na nasz sukces. Jest odzwierciedleniem naszego hasła wyborczego, że dotrzymujemy słowa. Wprowadzała nasze wszystkie programy socjalne, dba o seniorów, o nasze zdrowie. Jest na wszystkich spotkaniach. Nikt nie jeździ tak często i tak aktywnie, jak pani Marlena - stwierdziła Lidia Czechak.

 

 

Marlena Maląg, była wicewojewoda, a obecnie radna Sejmiku Województwa Wielkopolskiego awansowała i została prezesem Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Na stanowisko powołał ją premier Mateusz Morawiecki, a nominację wręczyła Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

 

 

Kiedy wiadmość o przenosinach Marleny Maląg do Warszawy została oficjalnie ogłoszona, posypały sie gratulacje. Między innymi w mediach spolecznościowych i między innymi z Jarocina.

 

 

Lidia Czechak napisała: "Gratuluję pani Wojewodzie objecia nowego stanowiska. Życzymy dalszych sukcesów licząc na dobrą współpracę."

 

Marlena Maląg z wykształcenia jest pedagogiem. Pochodzi z Ostrowa Wielkopolskiego. Przez wiele lat była związana z ostrowską oświatą. W 2006 roku uzyskała mandat radnej powiatu ostrowskiego z listy Prawa i Sprawiedliwości.

 

Reelekcję uzyskiwała w 2010 i 2014 roku. W latach 2012 - 2014 pełniła funkcję wiceprezydenta Ostrowa Wielkopolskiego, a później - w latach 2014 - 2016 wicestarosty powiatu ostrowskiego. Kolejnym etapem było powołanie jej - w 2016 roku przez premier Beatę Szydło na funkcję wicewojewody wielkopolskiego.

 

W październikowych wyborach do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego uzyskała 46.763 głosy. A, że nie mogła łączyć stanowiska wicewojewody z mandatem radnej miała trzy miesiące, by podjąć decyzję czy nadal chce być przedstawicielką rządu w Wielkopolsce czy przyjąć mandat.

 

Pod koniec listopada Marlena Maląg, podobnie jak inni wybrani w jesiennych wyborach radni sejmiku, złożyła ślubowanie, co zostało odebrane, jako znak, że w jej życiu zawodowym szykują się zmiany. I rzeczywiście, była już wicewojewoda zaczyna karierę w Warszawie na stanowisku szefa Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Obejmując to stanowisko nie musi rezygnować z mandatu.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE