› Aktualności
08:20 / 28.11.2017

Prawie 100 osób zagłosowało w referendum. Dzisiaj drugi dzień głosowania

Prawie 100 osób zagłosowało w referendum. Dzisiaj drugi dzień głosowania

Trwa referendum strajkowe w jarocińskim szpitalu. W pierwszym dniu zagłosowało prawie 100 osób. - Aby referendum było ważne musi wziąć w nim udział 157 osób - mówi Sławomir Zieliński, przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych koło w Jarocinie.

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

Wyniki głosowania poznamy jutro po południu.Czy inni pracownicy szpitala wspierają pielęgniarki i położne? - Nasz związek popiera referendum przeprowadzane przez dwa pozostałe związki działające w szpitalu. W Zespołach Ratownictwa Medycznego pracują pielęgniarze, którzy złożyli solidarnie z nami wypowiedzenia z pracy i uczestniczyli również w pikiecie, która odbyła się 2 sierpnia. [ZOBACZ TUTAJ]

 

Nic nie zyskali po zaproponowanej przez prezesa szpitala podwyżce płac w ramach ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia. Podobnie jak w przypadku pielęgniarek do ich pensji zasadniczej prezes „przerzucił” pieniądze z dodatków ministerialnych tzw. zembalowego - mówi Tomasz Raźniak, przewodniczący Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Ratowników Medycznych Południowej Wielkopolski koło Jarocin.

2
1
oceń tekst 3 głosów 67%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA MOBI ART