Przełamanie Jaroty

Przełamanie Jaroty - Zdjęcie główne

Jarota przełamała w końcu serię porażek. W V kolejce pokonała w Zielonej Górze 4:1 tamtejszą Lechię. Dwie bramki zdobył Krzysztof Gościniak. Swojego szóstego gola w rozgrywkach strzelił Krzysztof Bartoszak.

Mecz ułożył się bardzo dobrze dla Jaroty. Bardzo skoncentrowani podopieczni Czesława Owczarka już w 7. minucie objęli prowadzenie. Rzut karny za zagranie ręką wykorzystał Gościniak.

Spotkanie było chaotyczne. Brakowało składnych akcji. Gospodarze przed przerwą zdołali wyrównać. Michał Kojder strzałem głową pokonał Dariusza Brzostowskiego.

W drugiej połowie przeważała już Jarota. Pomógł jej Mirosław Topolski, który zobaczył drugą żółtą kartkę za faul na Jeżewskim. Z rzutu wolnego po tej sytuacji piękną bramkę zdobył Bartoszak.

W końcówce Jarota wykorzystała przewagę jednego zawodnika i zdobyła kolejne dwie bramki.

Teraz przed ekipą Owczarka najpierw wyzwanie pucharowe (wtorkowy mecz z Flotą Świnoujście - w Jarocinie o godz. 17.00) oraz niedzielna ligowa potyczka z Elaną Toruń (w Poznaniu o godz. 16.00).

Lechia Zielona Góra - Jarota Jarocin 1:4 (1:1)
0:1 - Krzysztof Gościniak - z rzutu karnego (7.)
1:1 - Michał Kojder - głową (39.)
1:2 - Krzysztof Bartoszak, z rzutu wolnego (
1:3 - Krzysztof Gościniak, po wrzutce Patryka Cierniewskiego i błędzie obrońcy i bramkarza (76.)
1:4 - Jonasz Jeżewski, (90.+3)

Lechia: Rafał Dobroliński, Michał Sucharek (57. Mateusz Kolouszek), Karol Haraś, Bartosz Tyktor, Paweł Wojtysiak, Mirosław Topolski, Patryk Podwyszyński (78. Łukasz Kaczorowski), Andrzej Dorniak (61. Konrad Szymański), Krystian Głowania, Michał Kojder (82. Gracjan Lewicki), Rafał Duchnowski

Jarota: Dariusz Brzostowski, Paweł Majusiak, Bartosz Kieliba, Piotr Garbarek, Dariusz Juracki - Grzegorz Idzikowski, Krzysztof Czabański - Szymon Matuszewski (56. Karol Danielak), Krzysztof Gościniak (79. Jacek Pacyński), Jonasz Jeżewski, Krzysztof Bartoszak (72. Patryk Cierniewski)

Żółte kartki: Mirosław Topolski, Patryk Podwyszyński (Lechia); Krzysztof Czabański, Jonasz Jeżewski (Jarota)
Czerwona kartka: Mirosław Topolski (63. za drugą żółtą, Lechia)