› Aktualności
11:08 / 07.03.2019

Przewodnicząca dostała od premiera czek na 10 tys. zł

Przewodnicząca dostała od premiera czek na 10 tys. zł

fot. Materiały UMiG w Jaraczewie

Nagrodę im. Józefa Ślisza otrzymało KGW Panienka (gm. Jaraczewo). Gospodynie do wyróżnienia zostały zgłoszone przez władze samorządowe gminy.   

 

- Przez kapitułę konkursu zostaliśmy poproszeni  o wytypowanie jednego z kół z terenu naszej gminy. Wybraliśmy najstarsze koło z gminy - KGW Panienka. Jest to bardzo aktywne koło, które funkcjonuje przez 70 lat.  Nie ukrywam, że to nie jest jedyne koło, które działa, angażuje się w życie społeczne gminy. Gdybym mogła to zgłosiłabym wszystkie koła do nagrody - mówi Olga Kaczmarek, sekretarz gminy Jaraczewo.

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

10 kół z całego kraju uhonorowała Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Wręczenie nagród odbyło się w czasie Europejskiego Forum Rolniczego w Jasionce koło Rzeszowa. Przekazali je premier Mateusz Morawiecki, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz, przewodniczący Kapituły Fundacji Europejski Fundusz Wsi Polskiej Artur Balazs oraz córka Józefa Ślisza, Elżbieta Bienias.

 

- Nagrody należą się dla tych kół, które tu są i dla dwudziestu paru tysięcy kół, które są rozsiane po całej Polsce. Ogromne, ogromne słowa podziękowania i brawa - mówił podczas uroczystości wręczenia nagród premier Morawiecki.

 

 

Z Panienki do Jasionki pojechały przewodnicząca Regina Banaszak oraz Teodora Barcik. Towarzyszyli im burmistrz Jaraczewa Dariusz Strugała, sekretarz Olga Kaczmarek oraz przewodnicząca zarządu gminego KGW Teresa Magda.    

 

 
 - Dla nas to jest ogromne wyróżnienie, szok, niedowierzanie, że znaleźliśmy się w dziesiątce kół w skali kraju, które zostały nagrodzone  - mówi Regina Banaszak, przewdnicząca KGW Panienka.

 

 Rozmowa z przewodniczącą KGW Panienka w najbliższym wydaniu „Gazety Jarocińskiej”.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA MOBI ART

Zdjęcia ilość zdjęć 3