› aktualności
13:39 / 12.11.2012

Przyznano sześć "Taczaków", wręczono cztery

Przyznano sześć
Laura Paluszkiewicz, Aleksandra i Jarosław Mendelscy, Grupa Rekonstrukcyjna Powstania Wielkopolskiego oraz Kurkowe Bractwo Strzeleckie z Mieszkowa zostali tegorocznymi laureatami Nagrody im. Generała Taczaka przyznawane za szczególne zasługi dla Ziemi Jarocińskiej.

Decyzją kapituły pamiątkowymi statuetkami wyróżniono także miasta partnerskie - Schlüchtern i Libercourt. Przedstawiciele władz niemieckich i francuskich mają je jednak odebrać w przyszłym roku w trakcie obchodów związanych z rocznicą podpisania umów o współpracy.

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

W niedzielę 11 listopada w Jarocińskim Ośrodku Kultury rozstrzygnięty został także konkurs na najlepszą pracę magisterską związaną tematycznie z Ziemią Jarocińską. Spośród czternastu zgłoszeń najwyżej oceniono dzieło Tomasza Cieślaka, który zajmował się tematem powojennej władzy i działalności „żołnierzy wyklętych”. Drugie miejsce przyznano Tomaszowi Ratajczakowi, a trzecie - Sylwii Rybackiej. Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni podobnie jak i osoby pracujące w kapitułach w trakcie niedzielnej uroczystości otrzymali z rąk burmistrza specjalną edycję jarocińskich bombonierek.

Widowisko „Wolność kocham”, w czasie którego odbyła się podsumowanie obu konkursów, oparte było na tekstach zespołów „Armia”, „Maanam”, „Republika” i „Pidżama porno”. Poprzez wizualizacji i komunikaty płynące z głośników przypomniano najważniejsze fakty z historii Polski od rozbiorów po odzyskanie niepodległości w 1918 roku. Przedstawienie zostało przygotowane przez Stowarzyszenie Edukacyjne „Gimnazjum 2000” z Goliny przy współpracy z Urzędem Miejskim i JOK-iem.

(ls)

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA MOBI ART