› Aktualności
15:30 / 20.05.2020

Pszczoły mają dziś swoje święto

Pszczoły mają dziś swoje święto

20 maja przypada Światowy Dzień Pszczół ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych (ONZ).

Światowy dzień Pszczół to szczególna okazja do przypomnienia wpływu pszczół na życie człowieka i otaczającej przyrody. W bieżącym roku Samorząd Województwa Wielkopolskiego przeznaczy na wsparcie sektora pszczelarskiego kolejne środki.

R E K L A M AŁukpol Trans MSRT

 

18 maja Sejmik Województwa Wielkopolskiego zatwierdził podział środków finansowych przeznaczonych na zakup sadzonek drzew miododajnych na terenie województwa wielkopolskiego. Tegoroczna pomoc przeznaczona na realizację tego zadania to ponad 1,1 mln zł.

75 Wielkopolskich gmin złożyło wnioski na realizację tego zadania, które jest organizowane trzeci raz.

 

- 20 maja to światowy Dzień Pszczoły. Jest to okazja, aby podkreślić, że Samorząd Województwa Wielkopolskiego od lat wspiera pszczelarstwo w naszym regionie. Sejmik Województwa Wielkopolskiego przeznaczył w tym roku ponad 1,1, mln zł na zakup sadzonek drzew miododajnych. Dzięki wsparciu i trosce o środowisko na terenie województwa przybywa gatunków drzew miododajnych. Ponadto realizowany jest trzeci raz program poprawy warunków fitosanitarnych pszczół przez z zakup węzy pszczelej, na którą samorząd przeznaczył 2 mln zł

- mówi Krzysztof Grabowski Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

 

Wsparcie sektora pszczelarskiego cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony samorządów (zakup sadzonek drzew miododajnych) oraz pszczelarzy (zakup węzy pszczelej).

Powiat jarociński uzyskał dofinansowanie w kwocie 16.200 zł, natomiast powiat średzki - 18.000 zł.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA MOBI ART