› Aktualności
10:55 / 04.11.2020

Punkt poboru krwi przeniesiony do JOK-u. Akcja u franciszkanów 15 listopada

Punkt poboru krwi przeniesiony do JOK-u. Akcja u franciszkanów 15 listopada

Klub Honorowych Dawców Krwi działający przy zarządzie rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża w Jarocinie informuje o przeniesieniu punktu poboru z klasztoru ojców franciszkanów do Jarocińskiego Ośrodka Kultury.

 

R E K L A M A25% dziecimocy MSRT1

 

Zmiana podyktowana jest względami bezpieczeństwa i zachowania procedur związanych z ochroną przed koronawirusem. Na razie wiadomo, że punkt w nowym miejscu będzie funkcjonował na pewno do końca roku, ale nie jest wykluczone, że będzie trwało to zdecydowanie dłużej. Bez zmian pozostaje dzień i godziny pracy ekipy z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu. Dawcy mogą zgłaszać się w każdy wtorek w godz. 8.00-11.00 (wejście do JOK-u od strony Kauflandu).

 

Tak jak do tej pory odbywać się będą jednodniowe akcje niedzielne w salkach dolnego kościoła św. Antoniego Padewskiego. Najbliższą zaplanowano w niedzielę 15 listopada w godz. 9.00-12.00.

 

Od kilku miesięcy zapasy w regionalnych centrach krwiodawstwa i krwiolecznictwa są niewystarczające. Brakuje wszystkich grup, a zapotrzebowanie nie maleje. Aktualny stan w bankach publikowany jest na stronach internetowych RCKiK. Krew jest jedynym lekarstwem ratującym życie, którego nie da się zastąpić czymś innym ani sztucznie wyprodukować.

 

[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Pilnie potrzebne osocze osób, które przechorowały Cowid-19

 

Nowy - 44. numer Gazety Jarocińskiej w 2020 roku dostępny już w sprzedaży. Przeczytasz w nim wiele ważnych i aktualnych materiałów oraz ciekawych wywiadów.

Z nami zawsze będziesz na bieżąco! Nie masz czasu na wyjście do sklepu? Wolisz czytać na tablecie, smartonie lub komputerze? Nasza Gazeta dostępna również on-line - ZOBACZ TUTAJ - E-wydanie Gazety Jarocińskiej.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się, również w sieci.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST