› Aktualności
10:38 / 22.08.2019

Rajd zabytkowych samochodów. Wyruszą z Jarocina do Dobrzycy

Rajd zabytkowych samochodów. Wyruszą z Jarocina do Dobrzycy

fot. Materiały organizatora

Jarocińsko-Pleszewsko-Dobrzycki Rajd Pojazdów Zabytkowych wystartuje w niedzielę 8 września z rynku. Uczestnicy przedsięwzięcia przemierzą trasę „Szlakiem Rezydencji Ziemiańskich”. Metę zaplanowano w Dobrzycy.

 

R E K L A M AŁukpol Trans MSRT

 

 

Już po raz 11., organizatorzy rajdu, będą się starali przemycić nieco historii motoryzacji i zaprezentować wspaniałe pojazdy, które dawniej królowały na ulicach. W tym roku możliwość podziwiania zabytkowych aut będą mieli także mieszkańcy Jarocina i okolicy, ponieważ ta wyjątkowa impreza, na którą zjeżdżają się miłośnicy starych aut z całej Polski, wystartuje z naszego miasta.

 

Wśród zabytkowych pojazdów można będzie spotkać zachwycające auta z lat 20. i 30.  XX wieku, piękne amerykańskie cuda motoryzacji z lat 50. i 60., a także poczciwe syrenki, trabanty i maluchy. W imprezie mogą wziąć udział pojazdy wyprodukowane do 1985 roku, spełniające warunki określone w Prawie o Ruchu Drogowym.

 

Pierwsze pojazdy pojawią się na rynku w niedzielny poranek, 8 września, ok. godz. 8.00. Rejestracja drużyn potrwa do godz. 10.00, a start zaplanowano na 10.30. Najpierw samochody przejadą ulicami Jarocina, potem udadzą się w kierunku Pleszewa i docelowo - Dobrzycy, gdzie na terenie Muzeum Ziemiaństwa zaplanowano metę rajdu i ogłoszenie wyników. Zadaniem uczestników wydarzenia będzie przejechanie ok. 60 km trasy oraz prawidłowe wykonanie prób sprawnościowych. Na mecie rajdu nie zabraknie atrakcji, a wśród nich koncertu zespołu „Tacy nie inni”.

 

6
0
oceń tekst 6 głosów 100%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART