› Zdrowie i uroda
07:53 / 27.11.2017

Referendum. Czy w szpitalu będzie strajk?

Referendum. Czy w szpitalu będzie strajk?

fot. Archiwum

Jarocin. Szpital. Pielęgniarki i położne. Referendum strajkowe

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT

Pielęgniarki i położne z jarocińskiego szpitala domagają się od czterech lat podwyżki wynagrodzeń. Jak twierdzą wzrostu pensji zasadniczej nie udało im się uzyskać pomimo ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia.

Na dzisiaj i jutro (28 listopada) zaplanowano referendum strajkowe. Żeby było ważne, musi w nim wziąć udział co najmniej 156 osób.

Strajk odbędzie się, jeżeli większość z głosujących wyrazi zgodę na jego przeprowadzenie. Jak będzie wyglądał?

-  Różne formy są możliwe, do odejścia od łóżek włącznie - mówi Sławomir Zieliński, przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych koło w Jarocinie.

Pod koniec października akcję protestacyjną wznowili jarocińscy ratownicy medyczni. Wspólnie z kolegami z Wielkopolski domagają się realizacji przez ministerstwo zdrowia podpisanego 18 lipca porozumienia ze związkowcami.

Zgodnie z nim ratownicy mieli otrzymać od lipca 400 zł brutto podwyżki. Pieniądze dostali tylko ci, który pracują w Zespołach Ratownictwa Medycznego. Dodatku ministerialnego nie ma dla „medyków” zatrudnionych na SOR-ach i izbach przyjęć oraz w transporcie sanitarnym.[ZOBACZ TUTAJ].


Ratownicy domagali się obiecanych pieniędzy na pikiecie pod Urzędem Wojewódzkim w Poznaniu, która odbyła się 6 listopada.[ZOBACZ TUTAJ].

 

[AKTUALIZACJA 08:35]
  Jak poinformował portal Sławomir Zieliński referendum rozpoczęło się zgodnie z planem. Jaki wynik przewidują związkowcy? - Myślę, że będzie pozytywny dla nas i załoga szpitala wyrazi zgodę na nasz protest - odpowiada lider jarocińskiego związku.             

 

 

 

3
3
oceń tekst 6 głosów 50%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART