Remis w meczu Jaroty z Sokołem Kleczew (ZDJĘCIA)

Remis w meczu Jaroty z Sokołem Kleczew (ZDJĘCIA) - Zdjęcie główne

W sobotnie popołudnie Jarota Jarocin rozegrała piąty mecz sparingowy podczas zimowych przygotowań i zanotowała pierwszy remis.

Piłarze Jaroty po raz czwarty tej zimy zaprezentowali się kibicom w Jarocinie. We wcześniejszych sparingach 2-krotnie wygrali – z Górnikiem Konin i Piastem Kobylin, a także raz przegrali – w ostatnią środę z Elaną Toruń. JKS doznał również porażki w Swarzędzu, gdy rywalem była Polonia Środa Wlkp. W sobotę podopieczni Piotra Garbarka zmierzyli się z Sokołem Kleczew.

Jarociniacy fatalnie rozpoczęli ten pojedynek, tracąc bramkę już w 2. minucie. Goście z Kleczewa szybko wznowili grę z rzutu wolnego i po płaskim dośrodkowaniu z prawego skrzydła, gola zdobył Sebastian Śmiałek. W kolejnych minutach jednak rzadko obie drużyny potrafiły zagrozić bramce rywali. Po stronie Jaroty 2-krotnie próbował Miłosz Kowalski. W obu przypadkach nie skończyło się to wyrównaniem. W 11. minucie piłkę sprzed linii bramkowej wybił obrońca Sokoła, a w 35. minucie piłka minęła prawy słupek bramki.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił – znów piłka znajdowała się głównie w środkowej części boiska. W 52. minucie bardzo dobre uderzenie zza pola karnego oddał Piotr Skokowski, ale świetnie zachował się bramkarz Sokoła, broniąc strzał zmierzający w samo okienko. W końcówce spotkania – w 86. minucie – Jarociniacy doprowadzili do wyrównania. Po błędzie w defensywie gości, w polu karnym faulowany był Miłosz Kowalski. Do jedenastki podszedł grający prezes Jaroty – Krzysztof Matuszak i pokonał bramkarza Sokoła. Tuż przed ostatnim gwizdkiem goście mieli rzut wolny przed polem karnym JKS-u. Strzał na raty obronił Sebastian Kmiecik. Tym samym wynik się już nie zmienił – Jarota zremisowała z Sokołem Kleczew  1:1.

Kolejnym rywalem Jaroty podczas zimowych przygotowań będzie KS Opatówek. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę, 9 lutego w Jarocinie. Początek o 11.00.

Jarota Jarocin (I połowa): Zawodnik testowany – Piotr Skokowski, Jędrzej Ludwiczak, Igor Skowron, Daniel Tomaszewski – Mateusz Dunaj, Krzysztof Matuszak, Szymon Piekarski, Szymon Komendziński, Miłosz Kowalski – Zawodnik testowany

Jarota Jarocin (II połowa): Sebastian Kmiecik – Piotr Skokowski (65’ Zawodnik testowany), Jędrzej Ludwiczak (65’ Krzysztof Matuszak), Piotr Stachowiak, Mikołaj Kowalski – Alan Janowski, Szymon Komendziński, Szymon Piekarski (65’ Mateusz Dunaj), Dawid Idzikowski, Zawodnik testowany – Miłosz Kowalski