› Rewitalizacja Jarocina
19:06 / 30.09.2020

Rewitalizacja Jarocina. Co z wymianą starych rur gazowych w centrum miasta? Burmistrz interweniował w Warszawie

Rewitalizacja Jarocina. Co z wymianą starych rur gazowych w centrum miasta? Burmistrz interweniował w Warszawie

Są dobre informacje. Polska Spółka Gazownicza będzie jednak wymieniać swoje sieci w centrum Jarocina. Już ogłoszono przetargi. Jest więc szansa, że wkrótce rozpoczną się prace.

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

 

Trwa modernizacja starówki. Prace przebiegały zgodnie z planem, jednak wiosną Polska Spółka Gazownicza chciała wycofać się z inwestycji i wymiany sieci na nową. Decyzje tłumaczono trudną sytuacja finansową.

Burmistrz Adama Pawlicki osobiście interweniował w tej sprawie. Spotkał się z prezesem PSG i przedstawił, jak ważna jest wymiana sieci gazowej właśnie w tym czasie, gdy trwa modernizacja starówki Jarocina.

- Od początku zakładaliśmy, że równolegle z naszymi działaniami będą również prowadzone prace przez inne firmy mające infrastrukturę podziemną na obszarze starego miasta. Chodziło nam o to, by kompleksowo zmienić wszystko pod ziemią, tak aby po położeniu nowych nawierzchni nie prowadzić przez wiele lat prac pod ziemią i nie niszczyć tego, co teraz zrobimy - mówi Arkadiusz Bloch, wiceprezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Jarocinie.

Negocjacje z PSG powiodły się, Polska Spółka Gazownicza ogłosiła właśnie przetargi na wymianę sieci na kilku ulicach w centrum Jarocina. Oznacza to, ze będzie można zakończyć prace pod ziemią i rozpocząć kładzenie nawierzchni na kilku ulicach.

Sprawdź harmonogram prac w śródmieściu

Modernizacja śródmieścia odbywa się w ramach projektu „Przebudowa systemu kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej w centrum Jarocina”. Spółka PWiK pozyskała na to, jedną z największych w historii miasta dotacjięz Unii Europejskiej - ponad 136 mln złotych. Prace modernizacyjne będą wykonywane na terenie śródmieścia do czerwca 2022 roku.

Tekst partnera: Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Jarocinie

5
6
oceń tekst 11 głosów 45%
R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT