› Aktualności
08:42 / 11.04.2019

Rośnie rondo za wysokim płotem. Zobacz na jakim jest etapie [GALERIA]

Rośnie rondo za wysokim płotem. Zobacz na jakim jest etapie [GALERIA]

Co się dzieje za wysokim, metalowym płotem, który w lipcu ubiegłego roku stanął u zbiegu trzech ulic w centrum Jarocina - Wojska Polskiego, Śródmiejskiej i Hallera? Takie pytania zadaje sobie wielu mieszkańców. Nieco bardziej ciekawi mają swoje sposoby, żeby zajrzeć za ogrodzenie. Dzisiaj i my odkrywamy dla was rąbek tajemnicy.

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT

 

Nie dość, że płot, za którym prowadzone są roboty [szczegóły TUTAJ], jest bardzo wysoki to w listopadzie ogrodzenie został przesunięty i stanął w poprzek ulicy Śródmiejskiej, zamykając tym samym wjazd na tę ulicę [więcej czytaj TUTAJ]. Teraz - od 11 kwietnia szykuje się kolejna - ważna zmiana organizacji ruchu w tym rejonie [szczegóły i mapę z wyznaczonymi objazdami - zobacz TUTAJ].

 

 

Budowa ma potrwać do czerwca tego roku. Wtedy metalowe ogrodzenie ma zniknąć, a do użytku kierowców zostanie oddane duże rondo, które jest za nim budowane. Będzie ono zwieńczeniem nowego łącznika biegnącego od ulicy Wrocławskiej do nowej obwodnicy Jarocina.

 

[o strajku nauczycieli i egzaminach gimnazjalnych - czytaj TUTAJ]

 

Nowe rondo budowane na wysokości stacji paliw Lukoil będzie kosztowało prawie 9 milionów złotych. Wykonawcą wyłonionym w przetargu jest jarocińskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Drobud. Z kolei nakłady na cały łącznik mogą wynieść nawet 40 milionów złotych.

 

 

Dwa odcinki łącznika - od ulicy Wrocławskiej do Bema oraz od Batorego do Glinek zostały już oddane do użytku [więcej na ten temat czytaj TUTAJ].

 

 

Nowy łącznik razem z rondem powinien być gotowy do końca września tego roku. Burmistrz Adam Pawlicki zapewnia, że „ta inwestycja zdecydowanie usprawni układ komunikacyjny w Jarocinie”.

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST

Zdjęcia ilość zdjęć 5