› aktualności
10:05 / 14.10.2011

Rozgwieżdżone niebo wróciło do planetarium

Rozgwieżdżone niebo wróciło do planetarium
Imię swojego twórcy Andrzeja Owczarka nosi planetarium w Potarzycy, a Centrum Oświatowo-Kulturalnemu patronuje Jan Heweliusz.

Uroczystość nadania imion odbyła się w przededniu święta edukacji. Na budynku szkoły zostały odsłonięte pamiątkowe tablice. Idea patrona planetarium zrodziła się po śmierci jego twórcy Andrzej Owczarka. Dodatkowo w tym roku mija 18 lat od powstania obserwatorium. - Andrzej Owczarek popularyzował obserwacje  nieba i innych ciał niebieskich. Utworzył Szkolne Koło Astronomii i razem z uczniami rozpoczął budowę obserwatorium i innych pomocy dydaktycznych do obserwacji nieba. Nadanie placówce imienia twórcy jest wyrazem naszego hołdu dla jego wyjątkowego dzieła, Planetarium w Potarzycy - mówiła Aleksandra Janicka, prezes Potarzyckiego Stowarzyszenia Oświatowego.

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT


W czasie uroczystości wznowiono działalność obserwatorium. - Planetarium, już od dzisiaj jego imienia, musi istnieć i działać tutaj w Potarzycy. Musi za naszą sprawą dobrze pracować, bo nadane mu dzisiaj imię zobowiązuje - mówiła Elżbieta Owczarek, wdowa po Andrzeju Owczarku.

(era)

R E K L A M ADzień chłopaka_2020
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART