› aktualności
07:57 / 13.08.2010

Rozpoczyna się tydzień z gitarami

Rozpoczyna się tydzień z gitarami
Wieczornym koncertem duetu Piotr Pałac (gitara) i Urszula Stawicka (klawesyn) rozpocznie się dzisiaj trzecia edycja Polskiej Akademii Gitary w Jarocinie.
W ciągu dwóch tygodni w całej Wielkopolsce odbędzie się 40 koncertów gitarowych. Aż 12 wydarzeń muzycznych będzie miało miejsce w Jarocinie. Festiwal „Polska Akademia Gitary” jest międzynarodowym przedsięwzięciem artystycznym i edukacyjnym. W Europie stanowi największe wydarzenie skupione wokół gitary klasycznej. Tegoroczna edycja może się poszczycić obecnością takich gwiazd jak David Russell - laureat nagrody GRAMMY, Dang Thai Son - genialny pianista, zwycięzca Konkursu Chopinowskiego w 1980 r. czy Ewa Pobłocka - światowej sławy polska pianistka. W Jarocinie koncerty potrwają od 13 do 21 sierpnia. Większość odbędzie się w kościele św. Jerzego. Gitara rozbrzmiewać będzie także w pałacu Radolińskich oraz na jarocińskim rynku, gdzie zaplanowano m.in. wieczór z tangiem. Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny. Wyjątek stanowi jedynie koncert promujący nową płytę Łukasza Kuropaczewskiego „Aqua e Vinho” (20 sierpnia), na który bilety w cenie 10 zł dostępne są w Cafe „Kadr” i w czytelni „Pod Ratuszem”.  W razie niepogody koncerty z jarocińskiego rynku przeniosą się do kina „Echo”. (ls) 

Weekend z Polską Akademią Gitary w Jarocinie:
13 sierpnia (piątek), godz. 19.00 (kościół św. Jerzego) - Piotr Pałac (gitara), Urszula Stawicka (klawesyn)
15 sierpnia (niedziela), godz. 12.00 (Rynek) - Happening Gitarowy - koncert dla rodzin z dziećmi: Igor Dzedusenka (Białoruś), Piotr Witoń - aktor
15 sierpnia (niedziela) - godz. 13. 00 (Pałac Radolińskich) - Słowiańskie ekspresje: Skriabin - Piotr Żukowski (fortepian)
Szczegółowy program można znaleźć na stronie internetowej: www.akademiagitary.pl.

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST