› Sport i rekreacja
22:52 / 31.07.2020

Rozpoczynamy rozgrywki pucharowe

Rozpoczynamy rozgrywki pucharowe

fot. Dawid Borucki/Archiwum

W pierwszy weekend sierpnia rozpoczynają się rozgrywki wojewódzkiego Pucharu Polski w sezonie 2020/2021.

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT

 

 

Siedem drużyn z terenu Ziemi Jarocińskiej zagra w najbliższy weekend w Pucharze Polski na szczeblu wojewódzkim. Jako pierwsi na boisku w meczu o punkty w sezonie 2020/2021 zaprezentują się piłkarze Phytopharm Klęka. Rywalem będzie Orkan Jarosławiec. Obie drużyny spotkały się także w I rundzie ubiegłorocznej edycji pucharu. Wówczas w spotkaniu rozegranym w Klęce górą był Orkan 7:4. Również w starciu ligowym górą byli zawodnicy z Jarosławca 2:1.

Pozostałe sześć drużyn występować będzie w strefie kaliskiej. Dojdzie do dwóch starć wewnątrz powiatu jarocińskiego: Grom Golina zmierzy się z LZS Cielcza, a beniaminek klasy okręgowej – GKS Jaraczewo spotka się z Jarotą II Witaszyce. Te pary w najbliższym sezonie nie zmierzą się w rozgrywkach ligowych, ponieważ GKS i LZS występować będą w grupie V, a Grom i Jarota II w grupie VI. Dodatkowo stawką starcia drużyn z Jaraczewa i Witaszyc będzie bezpośredni awans do III rundy, ponieważ w II rundzie zwycięzca tej pary trafił „wolny los”.

 

 

Przed własną publicznością zagrają Błękitni Sparta Kotlin i GKS Żerków. Reaktywowany w minionym roku zespół z Kotlina zmierzy się z Dragonem Dzierzbin – tegorocznym beniaminkiem A-Klasy, który w ubiegłym roku zajął 2. miejsce w grupie VIII B-Klasy. W sezonie 2019/2020 Błękitni/Sparta zajęli w swojej grupie VI 8. miejsce. Z kolei GKS Żerków zagra z ubiegłorocznym finalistą strefy kaliskiej – Białym Orłem Koźmin Wlkp. Te drużyny również nie zagrają ze sobą w rozgrywkach ligowych. Ekipa z Koźmina w klasie okręgowej trafiła do grupy VI m.in. z Gromem i Jarotą II, a GKS Żerków do grupy III.

 

 

Terminarz spotkań:

Orkan Jarosławiec – Phytopharm Klęka (1 sierpnia, 16:00 w Jarosławcu)

Grom Golina – LZS Cielcza (2 sierpnia, 11:00 w Golinie)

GKS Żerków – Biały Orzeł Koźmin Wlkp. (2 sierpnia, 11:00 w Żerkowie)

Błękitni/Sparta Kotlin – Dragon Dzierzbin (2 sierpnia, 11:00 w Magnuszewicach)

GKS Jaraczewo – Jarota II Witaszyce (2 sierpnia, 16:00 w Jarocinie)

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART