› Aktualności
11:35 / 22.05.2019

Ruszyła w pościg za pijanym złodziejem

Ruszyła w pościg za pijanym złodziejem

Był pijany. Skradł rowerzystce torebkę. Najpierw w pościg za rabusiem ruszyła poszkodowana, a potem policja.

 

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

Był środek nocy. Na ulicach panuje cisza i spokój. W takiej sytuacji wypatrzył swoją ofiarę pijany 26-latek z gminy Jarocin. Zapewne nie spodziewał się, że jego plan nie wypali. 
 

W poniedziałek około północy do cyklistki poruszającej się ulicą Bema w Jarocinie podjechał inny rowerzysta i ukradł jej torebkę, w której znajdowały się pieniądze, telefon oraz dokumenty. Mężczyzna wykorzystał fakt, że torebka znajdowała się w koszyczku umieszczonym na kierownicy jednośladu.

 

- Pomimo późnej godziny, kobieta sama rozpoczęła pościg rowerowy za amatorem cudzej własności. Podczas próby dogonienia uciekiniera, poszkodowana zwróciła uwagę na charakterystyczny rower, którym mężczyzna uciekał. W pewnym momencie kobieta zauważyła nadjeżdżający radiowóz. Zaprzestała więc pościgu i zatrzymała policjantów. W skrócie przedstawiła im przebieg zajścia i opisała napastnika, podając kierunek ucieczki oraz scharakteryzowała rower - relacjonuje asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

 


 CZYTAJ TAKŻE 37-letnia mieszkanka Jarocina skradła w markecie dla siebie i rodziny cztery szczoteczki elektryczne o wartości 799 zł [ZOBACZ TUTAJ]

 

Policjanci natychmiast udali się we wskazanym kierunku i po chwili zauważyli będącego w ich zainteresowaniu mężczyznę, który na widok radiowozu próbował zgubić mundurowych. Stróże prawa rabusia zatrzymali na ul. Wrocławskiej.

Sprawcą kradzieży okazał się 26-letni mieszkaniec gminy Jarocin. W jego organizmie stwierdzono 1,6 promila alkoholu. Noc spędził w policyjnym areszcie.

 

Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży mienia oraz dokumentów. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5. Mężczyzna odpowie także za kierowanie jednośladem będąc w stanie nietrzeźwości.

 


 Czytaj również: Policja zatrzymała kolejnych nietrzeźwych uczestników ruchu kołowego. Jeden jechał audi, a drugi fiatem. Byli pijani

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST