› Aktualności
07:24 / 27.11.2019

Są jeszcze wolne miejsca w żłobku. Ile będzie trzeba zapłacić?

Są jeszcze wolne miejsca w żłobku. Ile będzie trzeba zapłacić?

fot. pixabay

Zaledwie kilka dni pozostało rodzicom na zapisanie swoich dzieci do żłobka w Jaraczewie. Placówka rozpocznie działalność w styczniu przyszłego roku.

 

Rodzice, którzy chcą, aby ich dzieci znalazły opiekę w żłobku, powinni złożyć pisemną deklarację, która musi zawierać: imię, nazwisko, numer telefonu i wiek dziecka oraz określenie godzin pobytu. Póki co zainteresowanie jest niewielkie.

Na wtorkowym posiedzeniu komisji radna Ilona Smolarek zasugerowała, że rodzice wyczekują ze złożeniem deklaracji, ponieważ nie wiedzą, ile trzeba będzie zapłacić za pobyt dziecka.

R E K L A M ADeka MSRT 06 2020- Żebym mógł powiedzieć, ile będzie kosztować opieka, to muszę wiedzieć, ile dzieci będzie chętnych. W przedszkolu czy żłobku opłaty zależą od ilości dzieci uczęszczających do placówek. Część rodziców jest doskonale zorientowanych, że w Jarocinie opłaty wynoszą 450 zł, a w Borku Wielkopolskim – 300 zł. Rodzice mogą przypuszczać, że nie będą płacili więcej niż 450 zł, ale w przypadku dużego zainteresowania mogą płać 300, 250 zł - mówił Jerzy Jakubowski, dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Jaraczewie.

 

 

Dyrektor GZEAS-u podkreślił, że opłaty ustali po tym, jak rodzice złożą deklaracje.

Pisma należy składać w sekretariatach szkół w Górze, Noskowie, Rusku, Jaraczewie, Wojciechowie lub w Urzędzie Miasta i Gminy w Jaraczewie. Zgłoszenia przyjmowane są do 2 grudnia.

Do żłobka można zapisać dzieci spoza gminy.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.


 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST