› Aktualności
05:08 / 12.05.2019

Są najbliżej chorego. Dzisiaj obchodzimy Dzień Pielęgniarki i Położnej

Są najbliżej chorego. Dzisiaj obchodzimy Dzień Pielęgniarki i Położnej

fot. Archiwum

Towarzyszą nam podczas narodzin, ale często i śmieci. Pielęgniarki, bo to o nich mowa. Dzisiaj obchodzony jest w Polsce Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej.

 

Niełatwą pracę średniego personelu medycznego doceniamy dopiero wtedy, kiedy potrzebujemy pomocy. To one są najbliżej chorych. Opiekują się nimi całą dobę. Często pocieszają i dodają otuchy w trudnych chwilach.

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

 

W jarocińskim szpitalu pracuje 169 pielęgniarek i położnych.

 

   - Jest to zawód dający olbrzymią satysfakcję z wykonywanej pracy. Uśmiech pacjentów i zwykłe „dziękuje” jest jedną z ważniejszych rzeczy, która motywuje nas do pracy. Już tyle lat jestem pielęgniarką, ale myślę, że zawodu bym nie zmieniła - mówi Wanda Olesińka, dyrektor ds. pielęgniarek i średniego personelu medycznego.

 

Jakie cechy powinna mieć pielęgniarka?

 

- Musi być osobą wyjątkowo empatyczną, cierpliwą, sumienną – uważa dyrektor.

 

 

To zawód o dużej wartości społecznej, który cierpi na poważny deficyt kadry. Ranking Barometru Zawodów z 2018 roku wskazuje, że stale zmniejsza się liczba osób poszukujących posady pielęgniarki.

- Muszę z olbrzymią przyjemnością powiedzieć, że w ubiegłym roku zostały przyjęte dwie absolwentki pielęgniarstwa do naszego szpitala - mówi dyrektor Olesińska.

 

W Jarocinie Wyższa Szkoła Planowania Strategicznego prowadzi studia pierwszego stopnia na kierunku pielęgniarstwo.

 

- Z tego co wiem to grupa pań liczy blisko 40 osób. Z naszego szpitala opiekunki medyczne uczęszczają na wykłady, to mam nadzieję, że skoro pracują jako opiekun medyczny, to jak ukończą studia będą pielęgniarkami w naszym szpitalu - liczy Wanda Olesińska.

 

 

Wszystkim pielęgniarkom i położnym życzymy zdrowia, szczęścia w życiu osobistym i zawodowym, satysfakcjonujących rozwiązań systemowych, wyrozumiałych pacjentów oraz jak najlepszych warunków pracy i płacy.

 

 

W ubiegłym roku jarocińskie pielęgniarki było zmuszone ubiegać się o podwyżkę.

Pięć lat trwał spór związkowców z zarządem szpitala [ZOBACZ TUTAJ]


Związkowcy prowadzili negocjacje z szefostwem spółki. Akcje protestacyjne naprzemiennie były odwieszane i zawieszane.

Ostatecznie zdesperowane pielęgniarki odeszły od łóżek pacjentów i przeprowadziły półgodzinny strajk ostrzegawczy [ZOBACZ TUTAJ].

Pod koniec października udało się osiągnąć porozumienie [ZOBACZ TUTAJ].

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  
 

 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA MOBI ART