13:24 / 18.05.2020

Są wyniki personelu i pensjonariuszy kotlińskiego DPS-u

Są wyniki personelu i pensjonariuszy kotlińskiego DPS-u

fot. Starostwo Powiatowe Jarocin

Od personelu i mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Kotlinie żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej zabezpieczyli ponad 220 próbek do badań pod kątrem koronawirusa [więcej czytaj TUTAJ]. Są wyniki.

 

Wtedy starosta Lidia Czechak napisała na profilu w mediach społecznościowych:

R E K L A M ADeka MSRT 06 2020

 

 

„Przed nami oczekiwanie na wyniki. Wierzymy, że wszystkie wymazy będą miały wynik ujemny, tak jak to było w zeszłym tygodniu, gdy przyszły wyniki ujemne wszystkich z Domu Pomocy Społecznej w Raszewach.”

 

 

Po pięciu dniach Lidia Czechak mogła przekazać dobre wiadomości z kotlińskiego DPS-u:

 

 

„Dobra informacja jest taka, że otrzymaliśmy wyniki 199 na 203 osób z DPS w Kotlinie - wszystkie ujemne.”

 

 

Janusz Krawiec, dyrektor placówki w Kotlinie zapewnia, że jest ona przygotowana do odparcia zagrożenia. - Śmiejemy się, że na razie prowadzimy z koronawirusem - stwierdza [więcej na ten temat czytaj TUTAJ].

 

[o przygotowaniach jarocińskiego szpitala do odparcia zagrożenia ze strony epidemii koronawirusa - czytaj więcej TUTAJ]

 

- Sytuacja na dzień dzisiejszy wygląda dobrze - mówi Janusz Krawiec, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Kotlinie. - Mogę powiedzieć - już na szczęście w czasie przeszłym, że mieliśmy dwa przypadki osób, które mogły być zarażone koronawirusem, ostatecznie okazało się, że wyniki są ujemne - informuje Janusz Krawiec.

 

 

Kotlińskim DPS funkcjonuje normalnie, ale wprowadzone zostały środki ostrożności. Już od jakiegoś czasu obowiązuje zakaz odwiedzin, a personel i pensjonariusze używają maseczek ochronnych i rękawiczek.

 

 

- Z mojej wiedzy wynika - a mam nadzieję, że nikt niczego nie zataił - że nie mamy wśród pracowników osób, które świadczą pracę także w innych placówkach. Były dwie pielęgniarki, które pracowały dodatkowo w szpitalu, ale od czasu zaostrzenia sytuacji, zrezygnowały i są tylko w DPS-ie - informuje dyrektor.

 

 

Kotlińska placówka boryka się jednak z niedostateczną ilością środków ochrony osobistej.

 

[mobilny punkt badań pod kątem koronawirusa - więcej szczegółó na ten temat TUTAJ]

 

Dlatego została uruchomiona zbiórka pieniędzy na zakup niezbędnych maseczek, rękawiczek i środków dezynfekcyjnych [szczegóły TUTAJ].

 

 

Z pomocą pospieszyła także starosta Lidia Czechak, która spotkała się z dyrektorem DPS-u w Kotlinie. Przeanalizowane zostały wszystkie możliwości zabezpieczenia i ochrony podopiecznych oraz pracowników.

 

 

„Na szczęście na dzień dzisiejszy nie mamy żadnych podstaw do niepokoju, ale przygotowani na każdą ewentualność musimy być. Staramy się pozyskać środki ochrony, gdzie tylko się da” - napisała Lidia Czechak na swoim profilu w mediach społecznościowych.

 

 

Przekazała też na ręce Janusza Krawca kombinezony, gogle i zestaw ochrony biologicznej zakupione z rezerwy budżetu powiatu.

 

 

16
2
oceń tekst 18 głosów 89%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART