11:34 / 14.02.2020

Sąd wydał wyrok w sprawie zwolnionej z urzędu dyrektorki

Sąd wydał wyrok w sprawie zwolnionej z urzędu dyrektorki

fot. Archiwum jarocinska.pl

Szefowa jednego z wydziałów w jarocińskim urzędzie miejskim została zwolniona z pracy w sierpniu ubiegłego roku. Nie zgadzając się z decyzją burmistrza, skierowała sprawę do Sądu Pracy. Właśnie zapadł wyrok.

 

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

Paulina Warzywoda pełniła funkcję szefowej wydziału kultury i oświaty w jarocińskim urzędzie miejskim od 2018 roku.

 

 

Niespodziewanie w sierpniu 2019 roku została zwolniona z pracy [szczegóły TUTAJ]. Jej miejsce zajęła - wybrana w konkursie - Katarzyna Dudziak [więcej na ten temat czytaj TUTAJ].

 

 

Uzasadnieniem zwolnienia Pauliny Warzywody był wynik audytu, który został przeprowadzony w urzędzie.

 

 

Magistrat nie ujawnia jednak, jakie konkretnie zarzuty zostały postawione Paulinie Warzywodzie.

 

 

„W związku z toczącym się postępowaniem sądowym nie możemy udzielać informacji w tej sprawie. Po zakończeniu postępowania sądowego zostanie wydany stosowny komentarz” - napisał do naszej reakcji Bartosz Pawełczyk z Kancelarii Burmistrza Jarocina.

 

 

[ruszył proces byłego wicestarosty jarocińskiego - więcej czytaj TUTAJ]

 

 

Paulina Warzywoda zaraz po zwolnieniu zapowiadała, że złoży pozwu do Sądu Pracy przeciwko urzędowi miejskiemu. Tak też zrobiła.

 

 

Skład sędziowski uznał, że zwolnienie urzędniczki było nieskuteczne, ponieważ w okresie wypowiedzenia była w ciążę. W związku z tym Paulina Warzywoda ma prawo wrócić do pracy na stanowisku dyrektora wydziału kultury i oświaty w jarocińskim urzędzie miejskim. WYrok nie jest jednak prawomocny.

 

 

[były dyrektor z powiatu z dużym odszkodowaniem przywrócony do pracy - szczegóły TUTAJ]

 

 

Odszkodowanie z racji utraconego wynagrodzenia nie zostało zasądzone, ponieważ dyrektorka tuż po zwolnieniu przebywała na zwolnieniu lekarskim.

 

 

Paulina Warzywoda nie kryje satysfakcji i zapewnia, że jest gotowa w każdej chwili wrócić do pracy.

 

 

Póki co jednak wyrok Sądu Pracy nie jest prawomocny i każda ze stron ma prawo do odwołania. Czy urząd miejski z tego skorzysta, nie wiadomo, czekamy na odpowiedź z magistratu.

 

 

[dyscyplinarnie zwolniony sekretarz powiatu wrócił na stanowisko z pokaźnym odszkodowaniem - czytaj więcej TUTAJ]

 

 

Paulina Warzywoda (na zdjęciu poniżej) początkowo była szeregowym pracownikiem wydziału oświaty. Po odejściu poprzedniej szefowej tego działu - Bożeny Kubackiej, w styczniu 2017 roku, przejęła jej obowiązki, a rok później została - w wyniku awansu wewnętrznego - mianowana dyrektorem wydziału.

 

4
2
oceń tekst 6 głosów 67%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST