Siatkarz zwyciężył w Pucharze Polski

Siatkarz zwyciężył w Pucharze Polski - Zdjęcie główne

Drużyna TKS Siatkarz zwyciężyła w zawodach Pucharu Polski w Piłce Siatkowej na szczeblu wojewódzkim. W finałowych zawodach pokonała Astrę Krotoszyn i Zielone Wzgórza Murowana Goślina. Kolejny etap rozgrywek zostanie rozegrany we wrześniu. Turniej Pucharu Polski odbył się w Hali Sportowej przy Zespole Szkół nr 5. Wzięły w nim udział trzy drużyny. TKS Siatkarz prowadzony przez Leszka Smoczyńskiego w pierwszym meczu pokonał 3:1 Astrę Krotoszyn. Po dwóch łatwo wygranych setach, ze względu na kontuzje gra Siatkarza trochę siadła i krotoszynianie zwyciężyli do 25. W czwartej partii Siatkarz wrócił do gry i wygrał do 23.

W drugim meczu ekipa z Murowanej Gośliny pokonała Astrę 3:1 i mecz pomiędzy Siatkarzem a Zielonymi Wzgórzami był pojedynkiem o zwycięstwo w turnieju. Dwa pierwsze sety dość łatwo padły łupem drużyny gości. Na szczeście gospodarze w trzech kolejnych partiach byli górą, wygrali cały mecz 3:2 zdobywająć okazały puchar.

Astra Krotoszyn - TKS Siatkarz Jarocin 1:3
(14:25, 20:25, 27:25, 23:25)
UKS Zielone Wzgórza Murowana Goślina- Astra Krotoszyn 3:1
(25:22, 25:21, 21:25, 25:21)
UKS Zielone Wzgórza Murowana Goślina - TKS Siatkarz Jarocin 2:3
(25:20, 25:21, 25:27, 13:25, 7:15