Skandaliczne zwycięstwo

Skandaliczne zwycięstwo - Zdjęcie główne

Jarota zwycięsko zakończyła okres przygotowawczy. W ostatnim sparingu podopieczni Jarosława Araszkiewicza pokonali 3:1 trzecioligową Unię Swarzędz.

W pierwszej połowie Unia przeważała i zasłużenie prowadziła 1:0, po rzucie karnym skutecznie wykonanym przez Konrada Zandrowicza. Po zmianie stron Jarota zagrała zdecydowanie lepiej. Do remisu doprowadził, wprowadzony po przerwie Damian Pawlak. Unia ponownie mogła prowadzić, ale Szymon Dutkiewicz obronił jedenastkę. W końcówce jarociniakom udało się zdobyć dwie kolejne bramki (Karol Danielak i Hubert Antkowiak) i odnieść, ładnie wyglądające w protokole, zwycięstwo.

- To był skandal. Pierwszy raz widziałem mój zespół w takiej dyspozycji - grzmiał po meczu Araszkiewicz. - Powiedziałem chłopakom, żeby niektórzy mocno walnęli się w pierś, spojrzeli w lustro i odpowiedzieli sobie, czy zasługują na to, żeby tutaj grać - powiedział trener Jaroty.

Jarota Hotel Jarocin - Unia Swarzędz 3:1 (0:1)
0:1 - Konrad Zandrowicz, z rzutu karnego (40.)
1:1 - Damian Pawlak (55.)
2:1 - Karol Danielak (90.)
3:1 - Hubert Antkowiak (90. +2)
W 81. minucie Szymon Dutkiewicz obronił rzut karny

Jarota Hotel: Karol Szymański (62. Szymon Dutkiewicz), Hubert Oczkowski (62. Igor Skowron), Piotr Garbarek, Bartosz Kieliba (62. Jędrzej Ludwiczak), Mateusz Śliwa (62. Miłosz Filipiak), Łukasz Białożyt, Krzysztof Czabański (55. Hubert Nawrocki), Bartłomiej Olejniczak (46. Damian Pawlak), Karol Danielak, Sebastian Kamiński (59. Tobiasz Kupczyk), Adrian Owczarek (62. Hubert Antkowiak)