Sparta Jarocin – AZS AWF Warszawa: 16-krotni Mistrzowie Polski ponownie pokonani - Zdjęcie główne

W meczu 6. kolejki I ligi rugby Sparta Jarocin pokonała AZS AWF Warszawa 17:7. Było to drugie zwycięstwo podopiecznych Bartosza Włodarka w tym sezonie nad 16-krotnymi Mistrzami Polski z Warszawy.

Na inaugurację sezonu obie drużyny spotkały się w stolicy. Wówczas Sparta zwyciężyła 17:15, zaliczając wymarzony debiut w I lidze.

Początek meczu był nerwowy i trudno było skonstruować składną akcję. Duży wpływ na to miała również pogoda, która nie była najlepsza. Początkowo grę utrudniał porywisty wiatr, a później burza z gradem. Lepiej do tych warunków zaadaptowali się gospodarze. Młynarze Sparty wykonali składną i skuteczną akcję, którą wykończył Kacper Włodarek. Jego próba podwyższenia była nieskuteczna. Jeszcze przed przerwą Sparta mogła drugi raz przyłożyć, ale mimo gry tuż przy polu punktowym gości, wynik się nie zmienił.

W drugiej połowie pogoda się ustabilizowała, a Sparta kontynuowała bardzo dobrą grę. Dwukrotnie udało się złamać linię obrony Akademików z Warszawy i zdobyć przyłożenia. Najpierw po rajdzie w polu punktowym znalazł się Sebastian Graczyk, a później Błażej Kalinowski. Po drugim przyłożeniu w meczu skutecznie podwyższył Kacper Włodarek i było 17:0. Pewne prowadzenie pozwoliło uspokoić grę. W 70. minucie meczu goście zdołali zdobyć przyłożenie z podwyższeniem, ale to było wszystko, na co było ich stać w sobotnie popołudnie. Sparta wygrała 17:7 i wciąż jest wiceliderem rozgrywek.

Za dwa tygodnie, 16 czerwca Sparta Jarocin zagra na wyjeździe z KS Rugby Ruda Śląska. Początek spotkania o 18.00.

Sparta Jarocin: Mateusz Goćkiewicz, Błażej Kalinowski, Sebastian Jakubiak, Kamil Nowak, Łukasz Bobek, Daniel Jaworski, Krzysztof Ermanowicz, Oskar Gibki, Tobiasz Nowak, Szymon Krzyżaniak, Kacper Włodarek, Michał Soliński, Bartosz Tondaś, Piotr Matuszak, Sebastian Graczyk, Jan Krajka, Marcin Nastawski, Bartosz Włodarek, Michał Miłek, Mateusz Fiszbach, Aleksander Kozłowski, Łukasz Banasiak, Mateusz Kłosiński.
Trener: Bartosz Włodarek

Punkty dla Sparty: Kacper Włodarek – 7 pkt., Błażej Kalinowski, Sebastian Graczyk – po 5 pkt.